SuperCycling.cz

Roman Kreuziger: Nečekal jsem, že nás dojedou

12. 5. 2015, 19:16

Roman Kreuziger byl po 4. etapě Gira relativně spokojen, i když únik jeho skupiny nevydržel až do cíle. „Když jsme měli devět minut, tak jsem si myslel, že už to nesjedou,“ přiznal Kreuziger na svém webu, kde etapu hodnotil.

romca-k-hodnioceni-ctyje

„Po včerejšku, kdy jsme kontrolovali etapu, protože jsme to považovali za správné, jsme dnes chtěli mít někoho v úniku. A dohodli jsme se, že by bylo ideální, kdyby tam byl Michael Rogers nebo já. Rogers byl v prvním nástupu, a když to nevyšlo, tak řekl, ať to zkusím já,“ popisoval český cyklista.

„Upřímně mě překvapilo, že nás nechali odskočit o tolik. Nevěřil jsem tomu. Když jsme se dotáhli do první skupiny, byl to pak takový divný závod. Hodně se nastupovalo, nebylo to moc organizované. A věděl jsem z vysílačky, jak rychle se k nám blíží skupina s favority. Když zezadu přiletěla skupinka s Albertem, snažili jsme se jet naplno. Chyběl tam Urán a i v tom závěrečném sjezdu jsme do toho dali všechno, protože každá vteřinka se počítá,“ říkal Kreuziger.

V jednu chvíli už věřil, že únik vydrží až do cíle. „Když jsme měli náskok kolem devíti minut, myslel jsem, že už nás nedojedou, ale taky jsem si říkal, že v pelotonu někdo určitě znervózní. Nečekal jsem, že by mě nebo Chavese nechali přijet do cíle s šesti minutami, Astana odvedla velký kus práce,“ pochválil kazašskou formaci, jejíž závodníci rozjeli na posledních 55 kilometrech brutální stíhačku.

„Pro nás je důležité, že jsme dnes nic neztratili a hlavně, že jsme z úvodních nervózních etap vyšli bez pádu. To je základ,“ narážel na velké množství pádů. Překvapuje ho i způsob závodění na letošním Giru. „Musím přiznat, že takhle těžkou Grand Tour nepamatuju. V etapách se jede od začátku do konce nadoraz a je vidět, že Giro bude extrémně těžké. Zatím jsme neměli odpočinkovou etapu.“

Zítra už to podle něj snad nebude tak nervózní. „Sice je dojezd na kopci, ale už by měly být širší silnice. Uvidíme, jak to půjde dál. Do růžového klidně může skočit Chaves a Orica pak má šanci držet to třeba až do soboty. Nebo bude chtít dres lídra urvat Astana pro Arua. Dneska ukázali, že mají v kopcích hodně silný tým. My chceme jet samozřejmě taky co nejlíp a uvidíme, co z toho bude,“ dodal Roman Kreuziger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.