SuperCycling.cz

Roman Kreuziger: Limitoval mě sval, snad už budu fit

25. 5. 2015, 20:41

Problémy s hýžďovými svaly byly příčinou toho, že cyklista stáje Tinkoff-Saxo Roman Kreuziger zaznamenal propad v pořadí na Giru. V nedělní etapě navíc ztratil, když ve sjezdu tak tak ustál pád, ale ztrátu už dohnat nedokázal. „Snad už to bude jen lepší. Dnes jsem pracoval s fyzioterapeutem, ještě si mě vezme do parády masér a doufám, že budu zase odvádět stoprocentní výkony,“ říká Kreuziger.

roman-volno-II-nahoru

Můžeš prozradit, o jaké problémy přesně šlo?

Při časovce mě začaly zlobit hýžďové svaly a hodně to můj výkon ovlivnilo. Nemohl jsem ty důležité partie zapojit tak, jak bylo potřeba. A neděle byla z velké části znovu důsledkem těch problémů. Až na ty dva dny, kdy to nešlo vůbec podle představ, ale můžu být celkem spokojen.

V nedělní etapě do Madonny jsi měl trable i ve sjezdu. Co se tam přesně stalo?

Odpadli jsme asi čtyři kilometry pod vrcholem Passo Daone, ale věřil jsem, že to v tom sjezdu docvaknu. Jenže přede mnou spadl Anton, zastavila tam televizní motorka a já byl do té zatáčky moc dlouhý. Naštěstí jsem to ustál, ale vyjel jsem úplně mimo silnici. Než jsem se dostal zpátky, ztratil jsem a už jsem to nebyl schopen dojet.

roman volno II 1

Co se ti honilo hlavou?

Nejvíc mě mrzelo, že Alberto zůstal vpředu sám. Věděl jsem, že mu nemůžeme pomoci. Ale naštěstí to zvládl perfektně a držel se hesla, že nejlepší obrana je útok. Doufám, že zítra už budu v takovém stavu, abych tu nejtěžší etapu objel co nejlíp a byl Albertovi co nejvíc k ruce.

Zabojuješ ještě o návrat do top 10?

Bude záležet, jak moc budeme muset pracovat. Rád bych do desítky ještě skočil, ale prioritou je, aby měl Alberto v cíli v Miláně růžový dres.

Co očekáváš od dalších dní?

Zítra nás čeká jedna z nejtěžších etap, pak bude náročný ještě pátek a sobota. Máme růžový dres a je jasné, že nám ho budou chtít sebrat. Astana jela v neděli výborně. Uvidíme, co předvedou v posledním týdnu. My každopádně musíme zmobilizovat síly, abychom Albertovi co nejvíc pomáhali a nezůstával tam sám proti přesile Astany.

roman volno II 2

Jak se díváš na dosavadní vývoj Gira?

Pro diváka to musí být hodně zajímavé. Desítka se poměrně točí, je tam velké překvapení v podobě třetího Amadora, který se zatím drží nad očekávání. Takhle vysoko s ním nikdo nepočítal.

Pátý je zatím Leopold König, který se teď stal lídrem týmu Sky. Co říkáš na jeho výkony?

Den ode dne se zlepšuje. Má to dobře rozjeté, pódium pro něj není tak daleko. S rolí lídra určitě nebude mít problém. On už jako lídr vlastně jel po oba víkendové dny. V předchozích dvou letech v téhle pozici jezdil na Grand Tours v dresu NetAppu a zvládal to dobře. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.