SuperCycling.cz

Roman Kreuziger: Doufám, že se v kopcích ještě zlepším

18. 5. 2015, 17:47

Na šestém místě průběžného pořadí zatím figuruje Roman Kreuziger po devíti etapách Giro d´Italia. Je nejlepším z trojice Čechů, ale svůj výsledek nevidí jako prioritu. „Necítím se špatně, jen doufám, že budu ještě lepší v dlouhých kopcích. Ale nejdůležitější je, abych byl co nejvíc platný Albertovi,“ řekl cyklista týmu Tinkoff-Saxo během dnešního dne volna.

roman-horni-giro-rozh

Přišlo ti volno vhod?

Docela jo. Přece jen za sebou máme dost náročných dnů. A skoro každý den mi to přišlo jako individuální závod, ne jako etapák.

Co všechno jsi dnes stihl?

Ráno u mě byla dopingová kontrola, pak jsem šel na snídani. Byli jsme se s týmem na hodinu projet. Nebylo potřeba jet delší dobu, protože zítra je rovinatá etapa. Vypral jsem si nějaké civilní věci a nachystal si kufr na další dny. Je lepší v něm mít jen ty nejnutnější věci a zbytek si schovat v kamiónu, aby pak personál nemusel denně tahat kufry, které váží dvacet kilo. Dal jsem si masáž, chvilku jsem spal.

Dopřál sis něco jiného v jídle?

Na jídlo si člověk musí dávat pozor, rozhodně jsem se nepřecpával. Zbytečně bych se za ten den nafouknul.

Panuje zatím v týmu s průběhem Gira velká spokojenost?

Máme růžový dres, tak je to dobré. Někdo může říkat, že jsme ho získali zbytečně brzy, ale ve spoustě těch etap bylo stejně potřeba tlačit se dopředu. Byli bychom tam i bez dresu. Možná jsme utratili trošku energie navíc, ale snažíme se tímhle pojetím předejít riziku pádu. Můžeme být spokojeni s tím, jak závodíme. Máme perfektní tým, jsme dobrá parta a všichni odvádí dobrou práci.

k romanovi tinkof

Váš lídr Alberto Contador ale ve čtvrtek spadl a vykloubil si rameno. Jak velká je to komplikace?

Je to nepříjemné. Tomu se prostě nedá vyhnout, něco takového může potkat každého v balíku. Ale když Alberto přečkal těžké etapy po pádu, tak teď už by to mělo být jen lepší. Den volna mu přijde vhod, v následujících dnech by si mohl trochu odpočinout a do těch nejtěžších etap bude podle mě úplně v pořádku.

Jak jsi zatím spokojen se svou formou?

Bylo to trošku nahoru, dolů. Některé dny lepší, jindy horší. Věřím, že se ještě zlepším v těch dlouhých kopcích. Ale necítím se špatně.

Zatím jsi na šestém místě. Chce tohle postavení minimálně udržet?

Takhle nepřemýšlím. Máme nějaký cíl a tím je úspěch Alberta. Jde o to, abych mu byl v těch nejtěžších etapách co nejvíc platný. Někdy člověk musí tahat dřív, než by normálně měl a pak už mu v samotném závěru moc sil nezbývá. Prioritou je pomoc Albertovi a uvidíme, jak dlouho se tam budu držet já. Moje umístění není až tak důležité.

roma za contadorem girke

Co zatím říkáš na vaše největší konkurenty?

Nejvíc asi všechny překvapila Astana. Uvidíme, jestli udrží ten rytmus, jakou zvolí do dalších dnů strategii. Sky dosud působí celkem nenápadně, ale myslím, že v dalších dnech budou hodně vidět. Zatím jezdí skoro pořád jen za námi.

Všichni tři největší favorité se zatím drží v klíčových momentech spolu...

Spíš se zatím tak testují, vypadají dost vyrovnaně. Já bych ještě rozhodně neodepisoval ani Urána, který byl poslední dva roky druhý.

Jaký očekáváš vývoj v dalších dnech?

V úterý a v pátek jsou klasické sprinterské etapy, tam by za to měly vzít hlavně týmy se sprintery. Uvidíme, jaký bude zájem. Když ne, budeme to muset kontrolovat my.

roman dalsi k tinkof gire

Už myslíte na sobotní dlouhou časovku?

Ne, je potřeba jít den za dnem. Giro je náročné od samého začátku a člověk nesmí brát žádnou etapu na lehkou váhu. Nemůžeme se upínat jen k té časovce. Prvních devět etap bylo hodně náročných. Za celé Giro máme nastoupat 43 000 metrů a teď už máme 20 000 za devět dní.

Stíháš trochu komunikovat s ostatními Čechy?

Moc času nemáme. Většinou se pozdravíme na startu a tím to končí. Každý máme jiné úkoly a v balíku se moc nevidíme.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.