SuperCycling.cz

Roman Kreuziger: Evans jede zatím výborně

16. 5. 2014, 12:19

Po narození potomka a krátkém volnu už Roman Kreuziger zase naplno trénuje v domácích podmínkách a v rámci možností stíhá sledovat i probíhající Giro. Dělá mu radost jeho stájový kolega z Tinkoff-Saxo Rafal Majka a chválí i Cadela Evanse, jemuž to zatím jde z největších favoritů nejlíp.

„Evans ukazuje, že do té špičky pořád patří a jede výborně. Hned na začátku má příjemný náskok. Ale je to teprve úvod a těžké etapy ještě přijdou. Quintana sice ve čtvrtek kvůli pádu ztratil, ale podle mě se bude rozjíždět den ode dne. Uvidíme, jak to bude vypadat v prvních horských etapách,“ řekl Kreuziger.

Kvůli pádu a dvěma zlomeným žebrům musel po etapě odstoupit z Gira jeden z favoritů Rodríguez. „Myslel jsem si to už po dojezdu. Bylo jasné, že mu něco je, když koupil takovou ztrátu. Je mi moc líto i Scarponiho, že zas něco ztratil, ale i tohle někdy k cyklistice patří. Pořád neztrácí tolik, aby se s tím nedalo něco dělat. To, co se stalo ve čtvrtek, se klidně na těch italských silnicích může za deště opakovat, aniž bych to chtěl přivolat,“ přiznal cyklista týmu Tinkoff-Saxo, který v sobotu vyrazí na pár dní trénovat do Itálie.

Hodně ho mrzelo, že kvůli pádu přišel o šanci na solidní výsledek v celkovém pořadí jeho kamarád a stájový kolega Nicolas Roche. „Nico měl velikou smůlu, mrzí mě to. S Majkou byli oba lídry našeho týmu, teď se to smrsklo na jednoho člověka. Rafal jede zatím výborně. Jeho cílem je zabojovat o bílý dres, ale Quintana nebo Aru jsou hodně těžcí soupeři. Uvidíme, na co to dá v celkovém pořadí, protože to těžké Giro teprve začne,“ dodal Kreuziger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.