SuperCycling.cz

Rolland slavil prvenství z úniku, v němž jel i Bárta

24. 5. 2017, 18:49

Francouz Pierre Rolland z týmu Cannondale-Drapac vyhrál z úniku 17. etapu Gira díky úspěšnému ataku 8 km před cílem z vedoucí skupiny. Favorité přijeli s odstupem téměř osmi minut a v početné skupině byl i Jan Hirt, jenž zůstává šestnáctý. Nic neztratil ani jeho stájový kolega z CCC Michal Schlegel.

barticjartic

Hrdinou dne byl Rolland. „Čekal jsem na tuhle chvíli dlouho. V roce 2015 jsem skončil druhý v etapě na Tour a na loňský rok bych nejradši zapomněl, protože jsem na Tour dvakrát spadl,“ přiznal třicetiletý Rolland.

„Letos jsem v zimě tvrdě pracoval s mým novým trenérem Jonathanem Vaughtersem a teď se ta dřina vyplácí,“ dodal Rolland, jenž pro Francii vybojoval etapový triumf na Giru po tříleté pauze.

rolandpoland

Na čele se postupně utvořila skupina asi 25 lidí, v níž byl i český zástupce Jan Bárta (Bora-Hansgrohe). Nejlepší z pořadí byl v tomto úniku Jan Polanc (UAE Team Emirates), který figuroval na 13. místě s mankem přes 12 minut.

Uprchlíci měli v jednu chvíli náskok 14 minut, tudíž Polanc jel virtuálně v růžovém. Ale v závěru tempo s nejlepšími neudržel a dojel na 21. místě. Přesto se posunul na konec první desítky průběžného pořadí.

Vystupňovanému tempu nakonec nestačil ani Bárta. Dojel 18. se ztrátou přes dvě minuty na vítěze. „Strávil jsem v úniku skoro celý den a chtěl jsem uspět, ale nebylo to snadné. Nakonec jsem bohužel přes veškerou snahu nebyl schopen udržet se nejlepších, tak už jsem pak jel svým tempem,“ prozradil Bárta.

punik78

Rolland atakoval ve stoupání 8 km před cílem a nikdo jeho atak nezachytil. V cíli měl 24 vteřin k dobru na druhého Rui Costu. „Říkal jsem si, že dnes může únik uspět, protože toho po včerejšku měli všichni plné zuby. V závěru jsem to risknul. Věděl jsem, že kdyby mě sjeli, mám ve skupině kolegu z týmu Michaela Woodse, který umí zaspurtovat. Ale kilometr před cílem už jsem si byl jistý, že vyhraju,“ uvedl francouzský vítěz, který jel v úniku od třetího kilometru. Nejdřív byli vpředu tři, pak počkal na velkou skupinu pronásledovatelů a tenhle tah slavil úspěch.

pesi189

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.