SuperCycling.cz

Urán nepřesvědčil. V horách hned na úvod ztratil

24. 5. 2014, 19:26

Po výkonu v časovce a převlékání do růžového se od Rigoberta Urána čekaly parádní výkony i v horách, ale sotva tam dnes peloton dorazil, Kolumbijec na největší rivaly trochu ztratil. Sice ne moc a dres lídra drží dál, přesto to pro něj může být první varování vzhledem k tomu, co na účastníky Gira v posledním týdnu čeká.

Rigoberto Urán vyčerpaný v cíli.

Rigoberto Urán vyčerpaný v cíli.

Nakonec z dnešní etapy byly dva závody. Ten první se odehrával na čele, kde bojovala skupina uprchlíků. Z ní nakonec měli nejvíc sil Italové Enrico Battaglin (Bardiani CSF) a Dario Cataldo (Sky). Zkušenější Cataldo však ve spurtu vedoucí dvojice na pásce rupnul.

„Přitom já na posledním kilometru příšerně trpěl. Byl to strašně těžký a dlouhý den. Když jsem před sebou viděl Catalda a Kolumbijce Pantana, dal jsem do posledních sto metrů úplně všechno. Je to fantazie,“ jásal vítěz.

spurt 14 taoe

Enrico Battaglin poráží v bitvě krajanů Daria Catalda.

Trochu roztrhanou skupinu favoritů přivedl do cíle Quintana se ztrátou 2:39 min. Najel 20 vteřin na Evanse, 25 na Urána. Ten byl z top 5 nejhorší. „Konečně jsem trochu šťastnější než v předchozích dnech. Měl jsem lepší nohy, lépe se mi dýchalo. Ode dne, kdy jsem spadl, jsem trpěl. K tomu přišlo nachlazení. Naštěstí je snad všechno pryč a dnešní výkon mi zase zvedl náladu a dodal optimismus. Těch 25 vteřin na Urána není kdovíco, ale ještě nás čeká spousta těžkých etap,“ řekl Nairo Quintana.

quintana 14 tape

Nairo Quintana začíná vystrkovat růžky.

A jak komentoval menší krizi kolumbijský lídr? „Neměl jsem žádné problémy, jen to byl těžký den. Věděl jsem, že to ostatní zkusí a naším cílem bylo držet konstantní tempo. Tým odvedl skvělou práci. Jinak zůstávám v klidu, pořád jsem v růžovém,“ prohlásil lídr stáje Omega Pharma-Quick Step.

panoramata 14 tape

Pokud si vybere slabší den i zítra, může klidně růžový dres ztratit. Na peloton čeká na závěr jinak rovinaté etapy dvacetikilometrové stoupání do cíle v nadmořské výšce 1665 metrů. „Zase budu útočit. Tady musíte využít každou šanci,“ slíbil aktivní Ital Domenico Pozzovivo, průběžně zatím čtvrtý.

Stinným momentem etapy bylo sražení policisty stojícího uprostřed silnice motocyklem italské televizní stanice RAI v plné rychlosti. K tragédii došlo necelých 18 kilometrů před cílem v závěru sjezdu z předposledního kopce Bielmonte. Policista podle všeho upozorňoval na prudkou zatáčku. Podle italských médií byl u policisty bleskově lékař Gira a resuscitoval ho, než ho vrtulník dopravil do nemocnice. Zatím zůstává v kritickém stavu.

14. etapa (Aglie-Oropa, 164 km):

1. Enrico Battaglin (It./Bardiani-CSF) 4:34:41 hod.

2. Dario Cataldo (It./Sky) stejný čas

3. Jarlinson Pantano (Kol./Colombia) +7

4. Jan Polanc (Slovin./Lampre-Merida) +17

5. Nicolas Roche (Ir./Tinkoff-Saxo) +22

6 Albert Timmer (Niz./Giant-Shimano) +26

...

15. Nairo Quintana (Kol./Movistar) +2:39

16. Fabio Aru (It./Astana)

17. Domenico Pozzovivo (It./AG2R) oba +2:43

18. Wilco Kelderman (Niz./Belkin)

19. Rafal Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) oba +2:47

21. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:59

22. Rigoberto Urán (Kol./Omega Pharma-Quick Step) +3:04

 

Průběžné pořadí:

1. Rigoberto Urán 57:52:51

2 Cadel Evans +32

3 Rafal Majka +1:35

4 Domenico Pozzovivo +2:11

5 Wilco Kelderman +2:33

6. Nairo Quintana +3:04

7. Fabio Aru +3:16

8. Wout Poels (Niz./Omega Pharma-Quick Step) +4:01

9. Pierre Rolland (Fr./Europcar) +5:07

10. Robert Kiserlovski (Chorv./Trek Factory Racing) +5:13

Kompletní výsledky etapy ZDE, kompletní celkové pořadí ZDE.

Boj o vítězství ve 14. etapě:

 

 

Inncident: sražení policisty televizním motocyklem:

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.