SuperCycling.cz

Porte zabalil Giro. Teď už Sky sází jen na Königa

25. 5. 2015, 11:16

To, o čem se na Giru spekulovalo poslední dva dny, je nyní realitou. Australan Richie Porte, jenž do závodu vstupoval jako jasný lídr formace Sky, během dnešního dne volna své další účinkování v závodě zabalil. Oficiálně kvůli následkům pádu ve 13. etapě. A britská stáj už sází všechny karty na českou kometu Leopolda Königa!

porte-konec-girke

Porte má za sebou smolné a také protrápené dny. V sobotní časovce ztratil skoro čtyři a půl minuty a psychicky se podle všeho zlomil. Nedělní horská etapa jeho trápení jen podtrhla. Do cíle přijel s téměř půlhodinovým mankem a v celkovém pořadí propadl na 27. příčku.

Už v sobotu večer tým Sky na mítinku se závodníky oznámil: Od této chvíle je lídrem König. Pro českého cyklistu se rázem změnila role. Na Giro odjížděl s tím, že je superdomestikem Porteho a když bude nějaká šance, zkusí se udržet v pořadí. Teď se on stal tím, pro koho budou ostatní pracovat do roztrhání těla.

Jsem zdrcen, že končím takovýmhle způsobem, když nemůžu zůstat a pomoci Leovi, Eliovi i dalším klukům v posledním týdnu. Oni byli neskuteční a já bych jim pomoc strašně rád vrátil.

Ale už jenom v sedmi lidech. Porte Königovi domestika v horách dělat nebude. Dnes uvedl na týmovém webu, že odstupuje po konzultaci s lékaři kvůli následkům pádu ze 13. etapy, do něhož se zapletl i König.

„Giro bylo mým hlavním cílem sezóny a tvrdě jsem se na něj celou dobu chystal,“ přiznal Porte. „Bohužel jsem měl uplynulý týden spoustu smůly včetně defektu a penalizace. Ale nejvíc to ovlivnil pád z páteční etapy. Spadl jsem tvrdě na koleno a díky tomu jsem cítil spoustu bolesti při sobotní časovce i nedělní etapě. Nechtěl jsem to balit, ale lékařský tým mi dnes doporučil, abych dál nepokračoval,“ prohlásil třicetiletý závodník.

„Jsem zdrcen, že končím takovýmhle způsobem, když nemůžu zůstat a pomoci Leovi, Eliovi (Viviani) i dalším klukům v posledním týdnu. Oni byli neskuteční a já bych jim pomoc strašně rád vrátil,“ litoval Porte.

Teď se chce dát co nejdříve dohromady. „Dám si pár dní volna, absolvuji všechna potřebná lékařská vyšetření a přehodnotím svoje plány v sezóně. Věřím, že se zase vrátím a budu bojovat. Doufám, že se dobře nachystám na Tour,“ prozradil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.