SuperCycling.cz

Andrle: König je americký typ. Má sebevědomí a žádné nervy

25. 5. 2015, 17:13

Tři roky spolu závodili v barvách týmu Whirlpool Author, pak René Andrle vedl Leopolda Königa ještě jako sportovní ředitel. Jejich cesty se už sice před lety rozešly, přesto Andrle českou hvězdu probíhajícího Gira z týmu Sky dál bedlivě sleduje. „Od té doby zaznamenal neskutečný progres a je vidět, že se každým rokem ještě zlepšuje,“ říká současný sportovní ředitel týmu AWT-GreenWay.

René Andrle

René Andrle

S Königem je nadále v kontaktu. „Mluvil jsem s ním včera ráno. Říkal, že ho naštvaly ty dvě minuty z páteční etapy, ale o víkendu to zvládl perfektně. Je vidět, že jede ve velké pohodě. Nepřipouští si žádný tlak, nenechá se ničím znervóznit,“ vypozoroval Andrle.

König jel na Giro jako superdomestik Porteho, který však dnes odstoupil. Tým Sky definitivně rozhodl, že lídrem bude český cyklista, po sobotní časovce. „Portemu hodně věřili a i když měl taky smůlu, od začátku bylo vidět, že mu to moc nesedí. Teď do té jeho role nastoupil König a je to pro něj jen dobře. Je potřeba, aby si na nějaké Grand Tour zvykl ve Sky na roli lídra. Zatím je vidět, že se toho vůbec nebojí, což je hodně dobré pro jeho budoucnost,“ řekl Andrle.

Bývalý týmový kolega ho nejvíc udivuje svým klidem. „Je vidět, že se s tím tlakem zatím perfektně vyrovnává. Ničím se nenechá znervóznit. Tím, že pomáhal Portemu, někde možná první dny trochu víc ztratil, ale přijde mi, že se zlepšuje každým dnem. Je to takový ten americký typ. Má velké sebevědomí a skoro žádné nervy,“ přiznal bývalý úspěšný profesionál a účastník čtyř Grand Tours Andrle.

leous k andy

Věří, že je v silách Königa ještě v pořadí stoupat výš. Zatím je pátý, na třetího Amadora z Movistaru ztrácí 2:17 min. „Myslím, že i jeho cílem je teď porvat se o top 3. A má šanci. V kopcích je to jeden z deseti nejlepších lidí na světě, má i výborný pohyb v balíku. Nebýt toho pádu, tak už dneska mohl být třetí, ale na Grand Tour člověk potřebuje i štěstí.“

Andrle soudí, že König klíčové horské etapy zvládne, i pokud tam v závěru zůstane z týmu Sky sám, stejně jako při nedělním dojezdu do Madonny di Campiglio. „Karty jsou tak rozehrané, že není potřeba, aby ho ve finálním kopci někdo hlídal. Má jasně dané lidi jako Contador a Aru, se kterými musí zkusit vydržet,“ uvedl Andrle.

Vedení svého někdejšího stájového kolegy z Liberty Seguros Alberta Contadora čekal. „Zatím si strašně věří. Uvidíme, jak bude fungovat v těch zbývajících nejtěžších etapách jeho tým, ale i když zůstane sám jako včera, bylo vidět, že vůbec nezpanikařil. Každopádně pro něj není úplně dobré, když je tam sám a kolem pět lidí z Astany, ale myslím, že už růžový dres udrží,“ dodal René Andrle.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.