SuperCycling.cz

Rána pro Sky: Landa odstoupil z Gira!

17. 5. 2016, 16:16

Španělský lídr týmu Sky Mikel Landa už na Giru nepokračuje! Kvůli onemocnění odstoupil v průběhu úterní 10. etapy, když začal ztrácet už v prvním stoupání. Třetí muž loňského Gira figuroval na 8. místě se ztrátou 1:18 min. na lídra Brambillu.

land-koengiro

Podle vedení týmu Sky onemocněl dnes v noci, přesto byl schopen se na start 219 km dlouhé etapy z Campi Bisenzia do Sestola postavit. I když mu týmoví kolegové pomáhali, kvůli zesláblému organismu rychle ztratil kontakt s pelotonem a tým ho zanedlouho ze závodu stáhl.

„Mikel ráno před etapou doufal, že to na kole rozšlape a nebude to nic vážného. Ale brzy bylo vidět, že je strašně zesláblý a nebyl schopen pokračovat,“ prozradil šéf stáje Sky Sir Dave Brailsford. „Je to velmi smutné. Mikel se těšil, jak začne v horách útočit, jenže zdraví bylo proti němu,“ dodal.

ad lannn

Co konkrétně Landovi bylo? „Dnes brzy ráno se vzbudil s pocitem nevolnosti a bolestmi břicha. Vypadá to na nějakou střevní chřipku,“ uvedl týmový lékař Inigo Sarriegui.

Landa začal odpadat už na prvním stoupání etapy 3. kategorie Passo della Collina po 20 kilometrech. Před dalším kopcem slezl z kola, když ztrácel asi šest minut.

Tým Sky tak přišel už o druhého závodníka, když po 8. etapě do Arezza skončil spurtér Elia Viviani, který přijel do cíle po limitu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.