SuperCycling.cz

Quintana tuší, že v časovce ztratí. Bude lídrem Dumoulin?

16. 5. 2017, 07:06

Nairo Quintana je před dnešní časovkou lídrem Gira, ale dobře ví, že po ní klidně může růžový dres předávat. Třetí Tom Dumoulin na něj ztrácí jen půl minuty, což na 40 km časovky, i když je hodně zvlněná, může na Kolumbijce hravě najet.

najriobajrotitulll

„Počítám s tím, že něco ztratím. Dumoulin je časovkářský specialista, Thibaut Pinot taky umí časovky dobře,“ zmínil Quintana své dva největší rivaly v aktuálním průběžném pořadí. „Oba jsou lepší časovkáři, než já. Jen doufám, že na mě nenajedou tolik. Růžový dres bych rád udržel, ale bude to moc těžké,“ tušil kolumbijský lídr Movistaru, který sám přiznal, že na časovkách letos v tréninku doma v Kolumbii hodně zapracoval.

„Vím, že když všechno půjde dobře, tak bych měl v časovce něco získat. Kdyby to stačilo na růžový dres, budu rád,“ přiznal Tom Dumoulin, lídr stáje Sunweb. „Časovku jsem si byl projet den po Tirrenu a myslím, že by mi měla vyhovovat. Byla to jediná etapa Gira, kterou jsem před závodem projel celou,“ prozradil.

Zatím klíčovým momentem z pohledu vývoje dosavadní části 100. ročníku Gira byla nedělní etapa na Blockhaus. Krize v cílovém stoupání postihla Nibaliho, který na Quintanu ztrácí 1:10 min., pád 15 km před cílem v podstatě sebral naděje na celkové vítězství pro lídra Sky Gerainta Thomase i jeho superdomestika Mikela Landu, lídr Oriky Adam Yates rovněž spadl. Situace je taková, že Yates ztrácí na Quintanu 4:49 min., Thomas dokonce přes 5 minut.

„Nikdo se nedá odepsat. Už vůbec ne Nibali, který je bojovník. Nikdy se nevzdává a útočí prakticky v každém možném momentu závodu. Musíte ho mít neustále na očích. Navíc na mě neztrácí moc. Pinot je excelentní vrchař, Dumoulin už taky, i když jsem nečekal, že na Blockhausu pojede až tak dobře,“ řekl na adresu největších soupeřů.

A jak vidí po kritické neděli situaci ve Sky? Nejdůležitější je to, že Thomas i Landa, ač jsou potlučení, v závodě pokračují. „Naštěstí nemám nic zlomeného,“ prozradil Thomas, který dlouho ležel na silnici a vypadalo to na klíční kost. „Už jsem na tom byl hůř a vždycky jsem se přes to dokázal povznést. Doufám, že každým dnem bude můj stav lepší,“ dodal.

„Pořád je před námi hodně dní, v nichž se budu snažit zlepšit mou pozici v celkovém pořadí. A taky to můžu zkusit na nějakou etapu. Uvidíme, jak to půjde a rozhodovat se budeme den ode dne,“ přiznal velšský cyklista.

Landa dokončil nedělní etapu ve velkých bolestech, ale i on pokračuje dál. I když už ztrácí skoro půl hodiny. „Jsem odřený, potlučený, ale cítím se o něco líp. Ten pád všechno změnil, ale musím najít novou motivaci a pokusit se využít formu, kterou mám,“ prohlásil Landa.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.