SuperCycling.cz

Quintana je zpět v růžovém, Hirt už je čtrnáctý!

26. 5. 2017, 22:21

Staronovým lídrem Gira je Kolumbijec Nairo Quintana z Movistaru. V 19. etapě sebral růžový dres Tomovi Dumoulinovi (Sunweb), který si vybral slabší den a spadl na průběžné druhé místo.

ddejeruzovej

Velmi dobrý výkon předvedl opět Jan Hirt (CCC Sprandi). V etapě, kterou vyhrál z úniku Mikel Landa, se udržel s nejlepšími a dojel devatenáctý se stejnou ztrátou 8:23 min. jako Vincenzo Nibali a posunul se o dvě místa na čtrnáctou pozici!

Ale v jednu chvíli mu hodně zatrnulo. A sice, když se peloton 60 kilometrů po startu rozpojil a závodníci CCC na čele chyběli.

„Tam jsem to docela podělal. Ani nevím, co se přesně stalo. Zastavil jsem, že se vyčůrám, myslel jsem si, že na to může být dobrý moment. Jenže najednou se balík natáhl a já vůbec nevěděl, co se děje. Tak jsem naskočil hned na kolo, ale stejně jsem zůstal vzadu. Za zatáčkou vidím, že je před námi hrozně velká díra a my jsme celý tým zůstali za ní. Ze tří skupin, které se udělaly, jsme byli až v té třetí,“ popsal Hirt v dějišti zpravodaji idnes.cz.

copirttaaalk

„Celý náš tým tahal, nikdo jiný nepomohl. V jednu chvíli nám hlásili do vysílačky, že máme pět minut ztrátu. Tehdy jsem si říkal: To je konec, to jsem ale blbec. Byl jsem psychicky docela v háji. Nakonec jsme ale makali a dotáhli se zpátky,“ oddychl si český cyklista.

V cílovém stoupání do Piancavalla však už opět exceloval a do cíle přijel po boku Nibaliho o pouhé dvě vteřiny za Quintanou.

Ten má teď na Dumoulina k dobru 38 sekund. Dosavadní nizozemský lídr v etapě ztratil na Quintanu více než minutu. „Měl jsem špatné nohy od začátku etapy. V závěrečném stoupání jsem se snažil co nejvíc zmírnit ztráty. Nakonec to ještě nedopadlo tak zle,“ uvedl Dumoulin.

Napotřetí už se dočkal Mikel Landa. Dvakrát skončil po únicích těsně druhý. V úterý ho ve finiši porazil Nibali, ve čtvrtek van Garderen. Dnes přijel do cíle osamocen po skvělém výkonu s náskokem 1:49 před Ruiem Costou.

Nejspokojenějším mužem byl ale Quintana. „Byl to strašně těžký den. Díky výborné týmové strategii jsem znovu oblékl růžový dres,“ jásal Kolumbijec.

bajrojjjjjjjede

Zítra je na programu poslední horská etapa z Pordenone do Asiaga. V neděli pak 100. ročník Gira vyvrcholí časovkou z Monzy do Milána na 29,3 km.

Pokud Quintana v sobotu nic na Dumoulina nezíská, v časovce by měl Nizozemec ztrátu v pohodě najet. „Budu bojovat. Jsme zkušený tým, určitě ještě něco zkusíme. Soupeři jsou hodně silní, ale chceme růžový dres udržet,“ řekl Quintana.

ahticesii

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.