SuperCycling.cz

Quick-Step vyškolil peloton, Gaviria slavil

7. 5. 2017, 19:39

Vypadalo to spíš jako belgická klasika a ne etapa Gira na prosluněné Sardinii. Tým Quick-Step Floors totiž na posledních deseti kilometrech vyškolil na větru zbytek pelotonu a na konci bylo vítězství kolumbijského sprintera Fernanda Gavirii.

gavyrija1

Gaviria dokonal výbornou práci svých kolegů, slavil své první vítězství na Grand Tour a navíc oblékl růžový dres lídra. „Vyhrát etapu na Giru a získat růžový dres, to je ta největší věc, jakou jsem zatím dokázal,“ přiznal Gaviria po 3. etapě dlouhé 148 km.

„Tým odvedl fantastickou práci, chránil mě a ve správnou chvíli jsme zaútočili,“ popisoval kolumbijský vítěz. „Včera mi vítězství o kousek uniklo a věděl jsem, že dnes je poslední šance na růžový dres. Vyšlo to skvěle a hrozně si to užívám,“ jásal Gaviria.

Jisté je, že si maglia rosa užije i zítra, protože je na programu den volna a peloton se přesune na Sicílii. Tam Giro v úterý pokračuje první těžkou etapou na Etnu a už půjde o souboj nejlepších vrchařů a zároveň adeptů na celkové pořadí.

Quick-Step dnes potvrdil, že na větru tenhle belgický tým nemá konkurenci. Jeho závodníci rozjeli terezín a v desetičlenné skupině, která se odpoutala, měli hned 6 lidí!

Skvělou práci odváděl v závěru Bob Jungels, který byl skoro pořád na čele. Náskok se sice z dvaceti vteřin trochu ztenčil, ale skupinka pohlcena nebyla. Gaviria měl navíc k ruce rozjížděče spurtů Richezeho, takže soupeři neměli šanci.

„V každém závodě musíte neustále předvídat, co se může stát. V závěru byli všichni nervózní, začalo foukat a my jsme využili šanci. Když jsme vpředu měli šest lidí, nesměli jsme to pustit,“ prohlásil Bob Jungels.

Všichni tři čeští cyklisté dnes ztratili. Jan Hirt (CCC) měl na 82. místě manko 1:17 min., Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) byl 110. (+1:40) a Hirtův stájový kolega Michal Schlegel dojel až 181. s mankem 5:22 min.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.