SuperCycling.cz

Roglič pobil v časovce všechny. A zvyšuje náskok

19. 5. 2019, 19:53

Primož Roglič (Jumbo-Visma) dominoval v nedělní časovce na 34,8 km z Riccione do San Marina. Vedení na Giru sice udržel Valerio Conti, ale Roglič už poskočil na druhé místo a hlavně najel spoustu času na své největší rivaly!

glickamariono

Roglič proletěl trasu za 51:52 min. Jediný Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) zajel z dalších favoritů časovku velmi dobře a na Rogliče ztratil na 4. místě 1:05 min. Ale další už zaostali o daleko víc.

Simon Yates (Mitchelton-Scott), který před startem Gira sebevědomě tvrdil, že je největším favoritem a hodně se zlepšil v časovkách, koupil 3:11 min. a byl 31. A Miguel Ángel López z Astany ztratil dokonce 3:45 min.

„Byla to parádní časovka. Dal jsem do toho všechno a dopadlo to skvěle,“ říkal Roglič. Druhého Belgičana Victora Campenaertse porazil o 11 vteřin. Belgického světového rekordmana v hodinovce zdržela výměna kola a tam zřejmě prvenství ztratil.

„Ale zase si uvědomte, že on jel úplně za sucha a mně pršelo, takže jsem nemohl vůbec riskovat v zatáčkách. Ze začátku jsem do nich najížděl úplně pomalu, ale na rovině ani v tom kopci už déšť nijak moc nevadil,“ přiznal slovinský vítěz.

Zatím nechtěl předjímat, co jeho náskok na další velké favority znamená. „Pořád je do cíle strašně daleko. Spousta kilometrů, spousta hor. Ale je příjemné mít nějaký náskok,“ dodal Roglič.

„Trasa byla krásná, ale 1,5 kilometru před cílem jsem měl technické problémy s řetězem. Musím přiznat, že jsme výměnu kola nějak extra netrénovali, protože nejsem jezdec na celkové pořadí. Něco jsem tam ztratil, ale nedá se nic dělat. Doufám, že v závěrečné časovce ve Veroně už se mi smůla vyhne,“ uvedl Campenaerts.

bauimariono

Třetí místo vybojoval Bauke Mollema z Treku. Jak si vedli Češi? Josef Černý (CCC) byl 82. (+5:33), Jan Hirt (Astana) 105. (+6:39).

Jedním z vítězů dne byl i Nibali. „Zajel jsem to nad očekávání. Roglič je skvělý časovkář, takže se jeho vítězství dalo čekat,“ řekl ke ztrátě 1:05 na Slovince. „Je skvělé, že jsem i já najel na Yatese s Lópezem. Ztratili i někteří další, takže jim nezbývá nic jiného, než útočit. Bude to pro fanoušky hodně zajímavé Giro,“ přiznal Nibali.

Zítra je na Giru na programu volný den.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.