SuperCycling.cz

Roglič do toho šlápl hned v úvodu a je v růžovém!

12. 5. 2019, 08:33

Byl jedním z favoritů zahajovací časovky, která odstartovala 102. ročník Gira. Sice měřila jen 8 kilometrů, ale její poslední dva kilometry byly do kopce s průměrným sklonem bezmála 10 %. Primož Roglič, slovinská raketa z týmu Jumbo-Visma, hned na úvod úřadovala.

primoznabedngiro19start

Časovku jeden z velkých favoritů Gira vyhrál s náskokem 19 sekund na Simona Yatese (Mitchelton-Scott). Třetí Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) zaostal o 23 vteřin. Co další největší favorité? Miguel Ángel López (Astana) 4. (+28 s), Tom Dumoulin ze Sunwebu se stejnou ztrátou pátý.

Roglič kvůli obavám ze špatného počasí, startoval stejně jako většina favoritů na začátku časovky. Na trať se vydal jako dvanáctý a jeho čas nikdo nepřekonal. Šlo o to, jestli ho pokoří Yates, který na obavy z počasí kašlal a startoval až třetí od konce. Ale i on se musel před bývalým skokanem na lyžích sklonit.

Roglič slavil druhé etapové vítězství na Giru. To první vybojoval při svém debutu na Grand Tour v roce 2016, když vyhrál časovku v Chianti. „Je super, že to takhle vyšlo. Zajel jsem dobrou časovku, mám růžový dres a ještě jsem něco najel na soupeře. Můžeme být maximálně spokojeni,“ tvrdil Roglič.

Úspěšný den týmu Jumbo-Visma podtrhl osmým místem Laurens De Plus. „Tahle časovka nebyla o žádné velké taktice. Nebyla moc technická, jen to chtělo začít rychle a udržet tempo i v tom posledním kopci,“ popisoval slovinský vítěz.

Bylo to už jeho osmé prvenství v sezóně a pro nizozemský tým celkem čtrnácté. „Giro jsme začali skvěle. Je krásné jet hned od začátku v růžovém dresu, ale nejšťastnější člověk bude ten, který růžový dres obleče v cíli ve Veroně. A do něj je ještě strašně dlouhá cesta,“ prozradil Roglič.

„Zvládl to výborně,“ pochválil ho Simon Yates. „My ostatní jsme na tom byli podobně. Jediný, kdo odskočil, byl Roglič. Najel poměrně dost, ale čekal jsem to. Za mě to bylo OK,“ přiznal britský lídr týmu Mitchelton-Scott.

Spokojen byl i Vincenzo Nibali. „Byla to opravdu těžká časovka, ten kopec velmi dobře znám z Giro dell'Emilia. Můj čas je dobrý, ale Roglič to zajel neskutečně.“

Z dvojice Čechů byl lepší Jan Hirt (Astana), který obsadil 58. místo (+1:27), Josef Černý z CCC skončil 88. (+1:39).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.