SuperCycling.cz

Přijedu na Giro, potvrdil Froome!

30. 11. 2017, 06:44

Konec spekulacím! Lídr stáje Sky Chris Froome potvrdil, že kromě obhajoby vítězství na Tour de France zaměří v roce 2018 své úsilí i na Giro! Oznámil to přes video vzkaz během středeční prezentace trasy Gira 2018 v Miláně.

krisnagirooo

„Je něco, o čem jsme s týmem hodně mluvili. Víme, že by bylo v současné éře velkým počinem vyhrát v jednom roce Giro i Tour. Letos se mi povedlo vyhrát Tour i Vueltu, proto jsem se rozhodl výzvu přijmout a příští rok se soustředit na Giro i Tour,“ oznámil Froome.

„Dalším faktorem je, že příští rok bude mezi Girem a Tour jeden týden navíc. Takže bude víc prostoru na regeneraci i trénink. To dává větší naději, že bude člověk na obou závodech ve skvělé formě,“ přiznal britský cyklista.

„Je to vlastně podobné, jako letos při Tour s Vueltou. Dokázali jsme to zvládnout a hodně jsme se naučili. Navíc mám šanci vyhrát třetí Grand Tour v řadě za sebou, což je taky velká výzva. Možná tomu spousta lidí nevěřila, ale pro mě je to velký sen. Rád bych se příští rok pokusil o něco speciálního,“ dodal Froome, jenž bude v létě usilovat i o páté vítězství na Tour.

Dumoulin nechává fanoušky v napětí

Slavnostní prezentace trasy 101. ročníku Gira se osobně zúčastnili např. Vincenzo Nibali, Fabio Aru, Alberto Contador nebo obhájce prvenství Tom Dumoulin. Ten ovšem stále neoznámil, zda na Giro příští rok dorazí, nebo se zaměří jen na Tour.

kegirusjaru

„Už to vím, ale ještě nic nemůžu říci. Pátého ledna máme týmovou prezentaci, kde program na sezónu oznámím,“ prohlásil nizozemský lídr stáje Sunweb. Přesto start Frooma na Giru kvituje. „Je to v současnosti nejlepší závodník na Grand Tours, takže jeho účast pro Giro hodně znamená. A porazit ho bude velká výzva pro všechny.“

Giro 2018 odstartuje v Izraeli, konkrétně v Jeruzalémě, individuální časovkou na 9,7 km 4. května. Další časovka na 34,5 km je na programu v rámci 16. etapy. Po třech dnech v Izraeli se peloton přesune na Sicílii. Kvůli startu v Izraeli jsou na programu tři dny volna.

Giro vyvrcholí 27. května v Římě po absolvování 3546 kilometrů. Cyklisty čeká celkem osm horských dojezdů včetně těžkých etap na Etnu (6. etapa) či Zoncolan (14. etapa).

Detailní přehled etap najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.