SuperCycling.cz

Potlučený Thomas musel odstoupit z Gira

19. 5. 2017, 10:38

Kvůli následkům pádu z 9. etapy byl britský lídr týmu Sky Geraint Thomas dnes nucen odstoupit z probíhajícího Gira.

tanhgeraintcothomas

Thomas ošklivě spadl v 9. etapě s cílem na vrcholu Blockhaus. Kvůli pádu ztratil přes 5 minut. Po dni volna sice dokázal ještě zajet druhé místo v časovce, ale v dalších dvou dnech se trápil a ani jednou neudržel až do cíle kontakt s největšími favority. I když neztrácel moc.

Z Gira odstoupil z průběžného 15. místa. „Od toho pádu jsem trpěl. Mám problém s ramenem, ale dá se s tím jet. Jenže se mi každým dnem zhoršuje koleno,“ prozradil Thomas.

„Mrzí mě, že takhle brzy končím. Zvlášť proto, že Giro bylo mým vrcholem sezóny. Nedá se nic dělat, musím se dívat dál. Tady by byl každý další den jen bojem o přežití,“ přiznal.

Thomas si teď dá pár dní pauzu a začne se chystat směrem k Tour. Tam však bude jasným lídrem Sky Chris Froome. „Chci tam přesto přijet v takové formě, s jakou jsem začal Giro,“ uvedl velšský cyklista.

Sky tak na Giru může definitivně zapomenout na celkové pořadí, protože nejlepší je v něm po odstoupení Thomase 49. Philip Deignan. Mikel Landa je až 51., oba ztrácejí přes 40 minut. „Je to výzva pro další závodníky, aby se zaměřili na etapové vítězství,“ řekl šéf týmu Dave Brailsford

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.