SuperCycling.cz

Poplach na Giru: Contador spadl a má trable s ramenem

14. 5. 2015, 18:24

Měla to být relativně klidná etapa, která skončí hromadným spurtem. To se sice nakonec stalo, šestý díl 98. ročníku Gira vyhrál Němec André Greipel z týmu Lotto-Soudal, ale dojezd se neobešel bez pádu. Přes řídítka letěl ne vlastní vinou i majitel růžového dresu lídra Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Růžový dres si na pódiu Alberto Contador kvůli bolesti ani neoblékl.

Růžový dres si na pódiu Alberto Contador kvůli bolesti ani neoblékl.

Pád zhruba 200 metrů před cílem zavinil jeden z diváků u bariéry s foťákem a dlouhým objektivem vystrčeným do silnice. Zavadil o něj Ital Daniele Colli (Nippo-Vini Fantini), který v plné rychlosti letěl k zemi na levé straně silnice a přes něj šlo několik lidí.

Colli si zlomil loket a dlouho ležel na zemi, než ho sanitka odvezla do nemocnice. Contador jel v momentu nehody na druhé straně, ale pád způsobil v pelotonu lavinu a Španěl letěl taky.

Na pódiu po etapě ukazoval na levé rameno a ani na sebe neoblékl růžový dres. Jen si ho vzal do ruky. Stejně tak si od hostesek ani nevzal láhev prosecca. Jeho výraz v obličeji moc optimistický nebyl.

Při pádu si narazil koleno a levé rameno. „Spadl opravdu tvrdě. Bolí ho koleno, rameno, ale měl by být v pořádku a pokračovat,“ řekl chvíli po etapě Contadorův tiskový mluvčí Jacinto Vidarte. Contador záhy odjel na rentgenové vyšetření do nemocnice, aby se vyloučilo vážnější poranění.

Spekulovalo se i o zlomenině klíční kosti, ale tým v první reakci uvedl, že další informace poskytne až v pátek ráno podle aktuálního zdravotního stavu Contadora. Údajně má vykloubené levé rameno, ale v závodě by měl pokračovat.

První vítězství na letošním Giru slavil André Greipel, který v závěru etapy vytěžil maximum z perfektní práce stájových kolegů z Lotto-Soudal Adama Hansena a Gregory Hendersona. „Tým dnes odvedl skvělou práci. Nejen v tom závěru, ale prakticky od kilometru nula. Všem patří velký dík a jsem rád, že jsem to takhle zakončil. Byl to hodně dlouhý sprint, ale zvládli jsme ho výborně. Je vidět, že spolu pracujeme dlouho a máme zkušenosti,“ přiznal 32letý německý vítěz.

V celkovém pořadí se nic zásadního nemění. Dál vede Contador o dvě vteřiny před Aruem, třetí je Porte. Roman Kreuziger drží čtvrtou příčku, Leopold König je čtrnáctý.

ad cesi 6 gire

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.