SuperCycling.cz

Penalizace Porteho očima Františka Raboně

20. 5. 2015, 16:43

František Raboň, bývalý dlouholetý profesionál týmů T-Mobile, Columbia či Omega Prarma-Quick Step, považuje za hlavní příčinu penalizace Richieho Porteho a Simona Clarka v úterní etapě Gira neznalost pravidla o zákazu pomoci závodníka z jiného týmu. Nabízíme vám pohled zkušeného závodníka na celou věc.

fery-fotka-ke-koment

„Je to věc, která se tak často nestává. A myslím, že 99 procent závodníků před etapou netušilo, že nějaké takové pravidlo existuje. Já o něm alespoň za celou svou kariéru neslyšel.

Zarazilo mě, proč Portemu nedal kolo nikdo z týmových kolegů, kteří byli vidět na té fotce. Ale Clarke se asi rozhodl nejrychleji a nikdo proti tomu nic nenamítal, protože pravidlo neznali. Jinak by to někdo okamžitě zarazil a udělali by vše jinak.

Byla to dost zvláštní situace a vždycky v takovém případě záleží na osobních vazbách. Kdyby se tohle stalo mně s Romanem Kreuzigerem a věděl bych, že jede o top 3, dal bych mu to svoje kolo samozřejmě taky.

Chápu, že pravidla se musí dodržovat, ale ten trest je dost zásadní a ovlivňuje vývoj celého závodu. Četl jsem na Twitteru reakci Gregoryho Rasta. Napadá tam, že při Paříž-Roubaix UCI zavřela obě oči, když nepotrestala půlku balíku, která projela kolem stažených závor a teď v podstatě kvůli ničemu pravidla dodržuje.

Kdyby se třeba Porte táhl za autem, pochopím to, ale touhle pomocí nezískal žádnou výhodu oproti konkurentům a tak jako tak by ztratil. Přijde mi, že některá sporná rozhodnutí ty největší závody ovlivňují. Stačí vzpomenout neutralizaci sjezdu ze Stelvia při loňském Giru, která taky vzbudila spoustu diskuzí. Je to škoda. Dvě minuty pro Porteho jsou velkým ovlivněním závodu."

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.