SuperCycling.cz

Ackermann zaskočil elitní sprintery a urval vítězství

12. 5. 2019, 18:55

Pětadvacetiletý Němec Pascal Ackermann z týmu Bora-Hansgrohe slavil nečekané vítězství ve 2. etapě Gira, když za sebou v hromadném dojezdu nechal všechny věhlasnější sprintery kalibru Vivianiho, Ewana, Gavirii nebo Démareho.

krakr

Dres lídra udržel Primož Roglič (Jumbo-Visma). Jan Hirt (Astana) skončil v deštivé a chladné etapě 70. se ztrátou 5 sekund, Josef Černý (CCC) byl klasifikován na 164. místě (+12:59).

Akcermann debutuje na Grand Tour, a i když ukázal rychlé nohy na nedávném závodě Eschborn-Frankfurt, kde ve spurtu porazil mj. Degenkolba s Kristoffem, na vítězství hned v první sprinterské etapě Gira se s ním tolik nepočítalo.

„Jsem moc šťastný. Byla to moje první šance vyhrát etapu a zvládli jsme to skvěle,“ říkal Ackermann. Jako první začal sprintovat asi 300 m před cílem Ewan, ale urostlý Němec z Bory udržel chladnou hlavu a v samém závěru měl nejvíce sil.

„Když jsem viděl, že ostatní začali sprintovat poměrně brzy, nezbývalo mi, než vyrazit za nimi a zkusit to. Se štěstím to vyšlo a jsme všichni moc rádi. Týmu to určitě dodá motivaci do dalších dní,“ podotkl vítěz etapy. „Je to moje první Grand Tour, takže pořádně nevím, co od toho čekat. I proto jsem rád za to vítězství takhle brzy.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.