SuperCycling.cz

Orica vyhrála časovku, Kreuziger s Tinkoff-Saxo druhý

9. 5. 2015, 19:22

Skvělý výkon předvedli cyklisté stáje Tinkoff-Saxo s Romanem Kreuzigerem v úvodní etapě 98. ročníku Gira. V týmové časovce na 17,6 km do San Rema skončili druzí se ztrátou pouhých 7 vteřin na vítěznou sestavu Orica-GreenEDGE. Růžový dres lídra oblékl Australan Simon Gerrans.

Lídr Gira Simon Gerrans.

Lídr Gira Simon Gerrans.

Třetí příčku obsadila Astana, těsně pod stupni vítězů skončil v časovce na pobřeží Ligurského moře tým Etixx-Quick Step s Petrem Vakočem. Časovka naopak příliš nevyšla týmu Sky s Leopoldem Königem, kteří ztratili 27 vteřin a obsadili až deváté místo.

Tým Tinkoff-Saxo byl na mezičase ze všech nejrychlejší, ale v cíli měl ztrátu 7 vteřin. Radost týmu Orica tak mohla naplno propuknout. „Je fantazie získat růžový dres kousek od místa, kde bydlím. Bylo domluveno, že cílem projedu první a strašně si toho vážím. Tým byl skvělý,“ říkal Simon Gerrans.

orica casovke san remo

Hodně velká spokojenost byla i v týmu Tinkoff-Saxo. Roman Kreuziger je nyní na průběžném osmém místě. „Zajeli jsme hodně dobrou časovku, zejména první část se nám povedla. V té druhé jsme se párkrát trošku rozsypali, ale je potřeba to brát jako celek a rozhodně můžeme být naprosto spokojeni. Věděli jsme, že tenhle tým může zajet hodně dobře, ale upřímně jsem nečekal, že bychom bojovali rovnou o vítězství. Za úspěch bych považoval každé umístění v top 5,“ řekl Kreuziger.

Gerransovi růžový dres ze srdce přál. „Vyhrál tým, který ty časovky opravdu umí a je hezké vidět v růžovém zrovna Gerranse. Měl v sezóně spoustu smůly, ale dokázal se po těch zraněních vrátit a myslím, že mu růžový dres nějaký den vydrží. Je dobře, že ho má Orica. Je to tým, který dokáže perfektně kontrolovat závod, sjíždět úniky a navíc to v dalších etapách určitě budou zkoušet ve spurtech, protože tam mají rychlé kluky,“ konstatoval český cyklista stáje Tinkoff-Saxo.

tinkof san remo

Gerrans si v prosinci zlomil při pádu na horském kole klíční kost a přišel mj. o oblíbený závod Tour Down Under. Když se po pauze vrátil, na Strade Bianche znovu spadl a zlomil si loket. Naposledy spadl na klasice Lutych-Bastogne-Lutych.

„Doufám, že konečně naplno odstartovala moje lepší část sezóny. Nezažíval jsem zrovna snadné období, ale pořád jsem doufal, že zase přijdou dobré věci. Proto si dnešku strašně vážím,“ řekl Gerrans.

Lídr sestavy Sky a velký favorit Gira Richie Porte nebral dnešní výsledek tragicky. „Není skvělé hned na začátek ztratit, ale jsou to jen vteřiny a Giro bude o minutách. Nejeli jsme špatně, a že jsme něco ztratili, to přece neznamená konec světa,“ nedělal z toho tragédii Königův týmový kolega.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.