SuperCycling.cz

Orica slaví další triumf, Quintana trpí

18. 5. 2014, 20:08

Tým Orica GreenEDGE už sice nemá růžový dres lídra Gira, přesto v závodě dál září. Den poté, co ho Matthews musel přenechat krajanu Evansovi, se australská stáj dočkala třetího etapového vítězství na Giru. Po úniku se o něj postaral Nizozemec Pieter Weening.

Pieter Weening vybojoval pro Oricu další vítězství.

Pieter Weening vybojoval pro Oricu další vítězství.

Druhým vítězem dne se stal Ital Domenico Pozzovivo (AG2R), který v cílovém stoupání do Sestoly atakoval ze skupiny favoritů a najel na ně 26 vteřin. Z průběžného desátého místa už poskočil na čtvrtou příčku za trio Evans, Urán, Majka. „Je škoda, že se mi nepodařilo ještě vyhrát etapu, nebylo k tomu moc daleko,“ řekl Pozzovivo.

Před ním totiž jeli Weening (Orica-GreenEdge) a Ital Malacarne (Europcar), kteří vydrželi jako jediní z úniku 14 lidí (od 50. kilometru) až do cíle. Protože na posledním kilometru taktizovali (nakonec rozhodly větší zkušenosti Weeninga), Pozzovivo se jim hodně přibližoval, ale nakonec byl o 42 vteřin pomalejší.

Přesto byl spokojen, že jemu atak vyšel. „Dohodl jsem se s Alexisem (stájový kolega Vuillermoz), že to zkusíme. Byla to trochu loterie, ale risk se vyplatil. Je to slušně rozjeté, den volna určitě přijde vhod. A doufám, že už budeme mít pořád dobré počasí, deště jsme si užili až dost,“ přiznal Pozzovivo.

Druhá horská etapa letošního Gira mezi favority jinak žádné rozdíly neudělala, všichni přijeli do cíle s mankem 1:08 min. „Tým pracoval skvěle a s první částí Gira můžeme být spokojeni. Jsem na kluky opravdu pyšný,“ prohlásil lídr Cadel Evans z BMC.

Ne všichni z favoritů Gira jsou však v pohodě. Kolumbijec Nairo Quintana z Movistaru po etapě přiznal, že se zrovna dobře necítí. Je to důsledek hromadného pádu ze čtvrteční etapy. Quintana si od té doby stěžuje na bolest hýždě.

quintana giro 8 tapa

Nairo Quintana si stěžuje na bolest hýždě.

„Bolí to, kdykoliv musím reagovat na ataky. Naštěstí jsem zatím nic neztratil. Přesto se necítím zdaleka tak, jak bych potřeboval,“ přiznal. „Na to, abych dnes zkusil vyrazit za Pozzovivem, jsem vůbec neměl. Zatím vypadá strašně silný,“ pochválil Itala. „Doufám, že mi pomůže den volna a bude to lepší,“ vzhlížel k pondělnímu odpočinku.

I dnešní etapu si protrpěl Michael Matthews. Včera koupil ještě v růžovém dresu lídra přes půl hodiny, dnes pro změnu spadl a pořádně se sedřel. Do cíle dojel jen s vydatnou pomocí stájových kolegů Hepburna a Durbridgeho se ztrátou 23:10 min.

9. etapa (Lugo-Sestola, 172 km):

1. Pieter Weening (Niz./Orica GreenEDGE) 4:25:51          

2. Davide Malacarne (It./Europcar) stejný čas                      

3. Domenico Pozzovivo (It./AG2R) +42     

4. Diego Ulissi (It./Lampre-Merida) 

5. Rigoberto Urán (Kol./Omega Pharma-Quick Step)                      

6. Wilco Kelderman (Niz./Belkin) vš. +1:08

 

Průběžné pořadí:

1. Cadel Evans (Austr./BMC) 38:49:34       

2. Rigoberto Urán +57          

3. Rafal Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) +1:10   

4. Domenico Pozzovivo +01:20       

5. Steve Morabito (Švýc./BMC) +1:31        

6. Fabio Aru (It./Astana) +1:39

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.