SuperCycling.cz

Novým lídrem Gira po úniku Conti, Roglič spadl

16. 5. 2019, 19:48

Primož Roglič dnes na Giru neprožil zrovna nejlepší den, Krátce po startu 6. etapy spadl a odřel si hýždi, a i když se mu naštěstí nic vážnějšího nestalo, přišel o vedení. Novým lídrem se stal díky úspěšnému úniku Ital Valerio Conti z týmu UAE Team Emirates.

lideruaekkk

Do cíle sice přijel druhý o pět vteřin za krajanem Fausto Masnadou (Androni Giocattoli - Sidermec), ale to mu bohatě stačilo k tomu, aby skočil do růžového dresu.

„Těžko hledám slova pro to, co jsem dokázal. S týmem jsme doufali, že by v této etapě mohl dojet únik až do cíle, ale sny jsou jedna věc a realita druhá. Prostě jsem to zkusil a sen se stal skutečností,“ jásal 26letý Ital, který měl dosud na kontě jednu vyhranou etapu z Vuelty 2016 (samozřejmě, že z úniku), letos byl čtvrtý na závodě Vuelta a San Juan v Argentině.

Do úniku se v etapě dostalo 12 lidí, z této skupiny atakovali v posledním kopci Conti s Masnadou a rozdali si to o prvenství. „Moc jsem chtěl i tu etapu, ale Masnada byl velmi silný a jel skvěle. Neměl jsem na něj, ale růžový dres mi všechno vynahradil,“ říkal dojatý nový lídr.

snada

Peloton se všemi favority přijel do cíle druhé nejdelší etapy letošního ročníku (238 km) se ztrátou 7:19 min. Z Čechů byl v této skupině Jan Hirt, Josef Černý ztratil přes 23 minut. V celkovém pořadí nyní vede Conti o 1:41 min. před dalším Italem Carbonim. Roglič ztrácí na 11. místě 5:24 min.

To ho mrzet nemusí, protože jeho tým alespoň nebude muset tolik tahat, navíc v dalších těžkých etapách se pořadí znovu přesype. Otázkou je, na kolik Slovince poznamená pád, do něhož se z elitních vrchařů zapletli i Landa, Majka, Yates nebo Zakarin.

Giro zítra pokračuje další zvlněnou etapu s jednou vrchařskou prémií 2. kategorie a krátkými kopci těsně před cílem.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.