SuperCycling.cz

Nibali se nevzdává. Ale nejsem to prostě já, říká

25. 5. 2016, 22:59

Vincenzo Nibali byl před startem Gira podle sázkových kanceláří největším favoritem na vítězství. Ovšem dnes si ti, kteří na jeho celkový triumf vsadili, drbou hlavu. Italský lídr Astany je čtvrtý a na majitele růžového dresu Stevena Kruijswijka ztrácí skoro pět minut.

ten-cenzo

„Prostě to nejsem já a nemám pro to žádné vysvětlení,“ řekl po úterní etapě, v níž ztratil téměř dvě minuty. „Nechci žádné slitování. Moje současná kondice je taková, jaká je. Moc nevím, proč. Pocitově to přitom není špatné,“ uvedl Nibali v rozhovoru pro Gazzetta dello Sport.

„Ale nevzdám se. Chci dojet do Turína a ještě budu bojovat. Člověk musí akceptovat i porážky a respektovat sílu soupeřů,“ řekl italský cyklista. „Chci ještě něco ukázat i kvůli týmu. Kluci jsou fantastičtí, hrozně mi pomáhají.“

Lékař Astany oznámil, že krevní testy, které s Nibalim udělali během pondělního dne volna, neodhalily žádné problémy či onemocnění, které by způsobovaly pokles formy. „Proto jsem po etapě ani nechtěl mluvit. Novináři na mě čekali, ale já jim neměl co říct,“ vysvětlil Nibali, který pak udělal výjimku a večer v hotelu dal rozhovor jen deníku Gazzetta dello Sport.

ten cenzino 456

Doma však schytal kritiku. „Problém je v tom, že si letos stanovil moc cílů. Chtěl vyhrát Giro i uspět na olympiádě. Proto není na Giru v kondici, aby byl schopen vyhrát. Když jsem ho před Girem viděl na Trentinu, bylo jasné, že není v top formě a něco není v pořádku,“ napsal ve svém sloupku pro Gazzetta dello Sport bývalý italský profesionál Paolo Bettini, dvojnásobný mistr světa.

„Když ho ve včerejší etapě porazil Ulissi, aniž bych chtěl nějak snižovat jeho kvality, tak to jednoznačně vypovídá, že má do top formy daleko,“ dodal Bettini.

Středeční 17. etapa Gira nic o Nibaliho případném procitnutí nenapověděla, protože to byla placka. K překvapení všech však neskončila spurtem, i když se k němu ještě kilometr před cílem schylovalo.

ten rogere

Roger Kluge slaví nečekaný triumf.

Na čele pelotonu panoval chaos, žádný ze sprinterských týmů neměl závěr zcela pod kontrolou a toho využil nečekaným nástupem Němec Roger Kluge. Udržel náskok pár metrů před pelotonem a zajistil stáji IAM první vítězství na letošním Giru.

„Je to sen, vůbec jsem to neplánoval. Pracoval jsem na čele pro Heinricha Hausslera, sjížděl jsem pro něj Pozzata a najednou jsem viděl díru, tak jsem to zkusil. Cíl byl hodně blízko a dokázal jsem to udržet,“ prozradil Kluge.

„Pocity jsou takové rozporuplné, protože nám včera oznámili, že náš tým po sezóně končí. Přesto jsme si řekli, že se ještě víc semkneme a tohle vítězství je taková malá náplast na to zklamání,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.