SuperCycling.cz

Nibali potvrdil, že pojede Giro

25. 11. 2016, 07:17

To, o čem se spekulovalo již od říjnové prezentace 100. ročníku Giro d´Italia, je nyní realitou. Vincenzo Nibali potvrdil, že v dresu nového týmu Bahrain-Merida pro něj bude Giro v roce 2017 prioritou.

Sejdou se na startu 100. ročníku Gira Vincenzo Nibali a Fabio Aru?

Sejdou se na startu 100. ročníku Gira Vincenzo Nibali a Fabio Aru?

„Ano, budu tam. Giro bude v nové sezóně hlavním cílem,“ prozradil Nibali. „Je to speciální edice závodu. Navíc jsem obhájce prvenství a k tomu ještě jede Giro přes můj rodný region,“ dodal. U něj „doma“ na Sicílii se jedou hned dvě etapy a jedna dokonce končí v Messině, kde se narodil.

Giro d´Italia slaví příští rok kulatiny. Jubilejní stý ročník odstartuje 5. května 2017 na Sardinii a skončí 28. května časovkou na 28 kilometrů z autodromu v Monze do Milána. O stém ročníku Gira si můžete více přečíst ZDE.

Co se týče dalších plánů Nibaliho v sezóně, Tour de France zatím nechává otevřenou. „Uvidíme po Giru. Zatím to není definitivní,“ řekl. Jasno má už ale o tom, jak bude vypadat start do sezóny. „Začnu v lednu na Tour de San Juan v Argentině (tradiční Tour de San Luis se tam letos kvůli nedostatku financí nekoná - pozn. aut.), pak pojedu Abu Dhabi a po návratu do Evropy počítám s Tirrenem,“ prozradil Nibali.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.