SuperCycling.cz

Nejdelší etapa Gira v režii Etixxu, favorité se hlídali

26. 5. 2016, 22:40

Byla to délkou vlastně top klasika. Osmnáctá etapa Gira s cílem v Pinerolu měřila plných 244 kilometrů. Vzhledem k dvěma horským etapám, které závodníky čekají v pátek a v sobotu, dalo se čekat, že zvítězí někdo z úniku a favorité se budou hlídat. Přesně takový scénář se naplnil.

ten-mateo

Na konci měli nejvíc důvodů k úsměvu závodníci stáje Etixx-Quick Step. Vpředu jeli Gianluca Brambilla a jeho krajan z Cannondale Moreno Moser. Ovšem po heroickém výkonu se na posledním kilometru přiřítil zezadu Matteo Trentin, který jel ve druhé skupince za vedoucím duem. Brambilla už věděl, že je kolega z týmu blízko, proto moc nestřídal a věřil, že ve třech to bude ještě lepší.

jest ten matjoi

Excelentní klasikář Trentin ukázal neskutečnou sílu. Na nic nečekal a z háku rovnou vyrazil do spurtu. Byl to jeho velký den. „Poté, co jsem Brambimu pomohl na kopci Pramartino, jel jsem svoje tempo, takže jsem přežil a než jsem dojel na vrchol, mohl jsem trochu zregenerovat,“ popisoval Trentin.

Vrchol zmíněného stoupání byl 20 km před cílem. „Ve sjezdu jsem jel znovu hranu, dojel jsem Rovného, Arndta a Modola. Měl jsem vpředu Gianluku, takže to bylo hlavně na nich. Zůstal jsem vzadu a šetřil jsem síly. V posledním krátkém stoupání ve městě jsem nastoupil a kluky vpředu jsem chytil možná 350 metrů před cílem. Na nic jsem nečekal a výsledkem byl tenhle krásný triumf,“ přiznal Trentin.

V celkovém pořadí se žádné změny neudály, Steven Kruijswijk dál vede o tři minuty před Estebanem Chavesem, třetí je Alejandro Valverde a čtvrtý Vincenzo Nibali. Favorité dorazili do cíle se ztrátou 13:24 min., protože je nikdo ze závodníků v početném úniku neohrožoval.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.