SuperCycling.cz

Nečekaný vítěz: z úniku se radoval Dillier

11. 5. 2017, 22:31

Švýcar Silvan Dillier ze stáje BMC ovládl z úniku šestou etapu Gira, která měla spíš klasikářský profil. Před jejím startem se nevylučovalo, že by právě zde mohl slavit úspěch únik, a to se také stalo.

tengilier

Šestadvacetiletý Dillier vybojoval premiérové vítězství na Grand Tour a postaral se o první švýcarský triumf na Giru po sedmi letech. V cílové rovince těsně odolal útoku Belgičana Jaspera Stuyvena z týmu Trek-Segafredo. Růžový trikot lídra bez problémů uhájil Bob Jungels (Quick-Step Floors).

Dillier strávil téměř 200 kilometrů v pětičlenném úniku a v samém závěru zaútočil. Udržel se ho jen Stuyven, s nímž svedl neskutečně vyrovnaný spurt. Švýcar byl na pásce o pár centimetrů rychlejší, Belgičan zlostně praštil do řídítek. Třetí skončil Rakušan Lukas Pöstlberger z Bory, senzační vítěz úvodní etapy letošního Gira.

„Je to pro mě největší vítězství kariéry. Přitom pro mě etapa začala šíleně. Hned po startu jsem měl defekt. Rychle jsem se dotáhl zpátky a zkusil jsem jít do úniku. Ale bylo opravdu těžké vpředu vydržet. To, že jsem porazil Stuyvena ve spurtu, je bláznivé,“ usmíval se v cíli vítěz.

Z českých cyklistů byl v šesté etapě nejlepší Jan Hirt z CCC, který dojel s minutovou ztrátou na 41. místě. Jeho stájový kolega Michal Schlegel obsadil v etapě 92. příčku se ztrátou 2:39 min., Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) byl klasifikován na 149. místě (+10:14).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.