SuperCycling.cz

Nečekaná ztráta. Chaves měl krizi a je ze hry

15. 5. 2018, 22:14

Nečekalo se, že nejdelší etapa letošního Gira s 244 kilometry nějak zamíchá pořadím. Ona příliš nezamíchala, ale jedna podstatná změna na čelních příčkách nastala. Jeden z lídrů Mitchelton-Scott Esteban Chaves měl velkou krizi a ztratil přes 25 minut. Z druhého místa průběžného pořadí spadl na 39.

tahorniestke

„To je prostě Giro. Mám s Itálií komplikovaný vztah. Je to láska i nenávist. Před pár dny jsem při etapě na Etnu zažíval jeden z nejhezčích dní mojí kariéry a tohle je zase pořádná rána. Nejdůležitější je, že máme pořád růžový dres,“ přiznal smutný Kolumbijec.

Po dni volna čekal na peloton hned po startu těžký kopec s vrcholem v nadmořské výšce 1254 metrů. A už při stoupání nečekaně odpadl Chaves. Sportovní ředitel Mitchelton-Scott Matt White přitom na záludnost dnešní etapy upozorňoval a při volném dni byl projet prvních 100 kilometrů.

„Pořádně nevím, co se stalo, prostě mi najednou chyběla síla a nebyl jsem schopen zůstat v kopci s nejlepšími,“ líčil Chaves, u něhož byli jeho dvorní domestik Bewley a stáhli se k němu i Kreuziger a Juul-Jensen. Ostatní šlapali po boku Simona Yatese.

„Děkuju klukům za to, jak se mě snažili dostat zpátky. Ale ostatní týmy toho chtěly využít a šly proti nám. Tak jsme to pak museli odpískat a šetřit síly na další etapy. Moje pořadí je pryč, ale o to víc se budu snažit pomoci Simonovi,“ dodal Chaves.

twewban nnnnbnnb

„Dneska to nebyl dobrý den, Esteban prostě neměl nohy,“ přiznal Roman Kreuziger. „Snažili jsme se, abychom mu pomohli a dotáhli se na balík, ale prostě to nevyšlo. Na prvním kopci se zasekl až příliš. Je to nepříjemné, ale i taková umí být cyklistika. Giro nekončí, máme Simona, takže na nějaké smutky není čas. Budeme bojovat. Důležité je, aby Esteban pochopil, co a proč se stalo a rychle se oklepal. Zítra snad budeme všichni moudřejší,“ doufal český cyklista.

„Esteban měl špatný den. Člověk pořádně nikdy neví, jak bude jeho tělo reagovat po dni volna. Moc mě to mrzí, hlavně kvůli němu. Ale věřím, že se vrátí zpátky a vyhraje několik etap,“ řekl lídr Gira Simon Yates.

On sám byl dnes v klidu, na jedné rychlostní prémii si dokonce dospurtoval pro třísekundový bonus. „Viděl jsem Pinota, jak se zvedl, tak jsem šel za ním a přespurtoval ho. Jak už jsem říkal, musím bojovat o každou vteřinu a chytit každou šanci,“ vysvětlil britský lídr.

Problémy měl dnes i Tom Dumoulin, jenž díky výpadku Chavese poskočil na průběžné druhé místo. Obhájce vítězství však na mokré vozovce 18 km před cílem spadl, ale nic vážného se mu nestalo a s pomocí týmových kolegů se dokázal dostat zpátky.

riccc

Etapu vyhrál Slovinec Matej Mohorič z Bahrain Merida, jenž ve spurtu vedoucí dvojice, která se z vedoucí skupiny oddělila v závěru, udolal Němce Nico Denze z AG2R. Peloton přivedl do cíle s mankem 34 sekund Sam Bennett (Bora-Hansgrohe).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.