SuperCycling.cz

Quintana: Ve sjezdu jsem neútočil

28. 5. 2014, 10:28

Nový lídr Gira, Kolumbijec Nairo Quintana z Movistaru, rázně popřel, že by ve sjezdu ze Stelvia v úterní 16. etapě záměrně útočil. Někteří hovořili o neutralizaci sjezdu, jiní o ní neslyšeli. Vedení Gira zprávy o neutralizaci dementovalo. „Tu etapu jsem vyhrál v posledním stoupání,“ řekl Quintana, který z růžového dresu vysvlékl krajana Rigoberta Urána.

Kolumbijský fanoušek žene svého hrdinu těsně před cílem 16. etapy.

Kolumbijský fanoušek žene svého hrdinu těsně před cílem 16. etapy.

„Znal jsem tu etapu velmi dobře, její části jsme si byli s předstihem projíždět. Nebyl jsem tenkrát až nahoře na Stelviu, protože tam kvůli sněhu nešlo vyjet. Ale viděl jsem ten sjezd i poslední stoupání do Val Martella,“ prozradil Quintana.

Na twitterovém účtu Gira se objevil tweet o neutralizaci sjezdu ze Stelvia, ale zhruba za 25 minut byl smazán a nahrazen zprávou, že šlo o chybu v komunikaci. Ve vysílačkách týmových vozů prý žádná zpráva o neutralizaci neproběhla.

new tweet

Původní zpráva na Twitteru Gira, která pak byla vymazána.

„Ve sjezdu najednou začali jet svižně závodníci Europcaru a Hesjedal, tak jsme se s týmovým kolegou Izagirrem jen pověsili na jejich zadní kola. Když jsme přijeli do spodní části sjezdu, viděl jsem, že se skupina rozdělila. Nebyl to žádný atak, jen jsme jeli za nimi. Ale taky chci říci, že jsem neměl žádnou zprávu o tom, že by byl sjezd neutralizován. Ani od organizátorů, ani z týmové vysílačky. Nikdo z našeho týmu. Proto jsem jel. Ano, trochu jsme odskočili, ale největší rozdíl jsme udělali ve stoupání do Val Martella,“ hájil se lídr Movistaru.


qvintana dvojke 16

Quintana v růžovém. Vzhledem k jeho vrchařským kvalitám bude těžké ho z dresu lídra vysvléknout.

Přitom se prý stále necítí zdravotně stoprocentně v pořádku. „Trochu ještě doznívá ta chřipka a kašel. Je mi jasné, že mě do konce Gira čeká obrovský boj, protože moji soupeři mají ještě dost šancí. Ale já se cítím den ode dne líp, mám k ruce silný tým. Mohli jste to vidět na Stelviu, kde byli skoro všichni v první skupině. Taky v minulých dnech padali, taky mají různé alergie, ale dokážou se přes to přenést. Věřím, že mi všichni pomohou až do posledního dne, aby to dobře dopadlo,“ chválil kolegy Quintana.

Po problémech, které jsem měl v minulých dnech, mě řada lidí odepsala. To mi dodalo sebevědomí a ještě větší motivaci. Nairo Quintana, Movistar

Před sezónou počítal s tím, že pojede na Tour, ale tým mu nařídil Giro. Na Tour bude lídrem Valverde a dva kohouti na jednom smetišti, to by prý nedělalo dobrotu. „Tu šanci jsem nedostal, přestože jsem byl vloni na Tour druhý. Musím to respektovat a soustředím se na jiné závody. Vyhrál jsem San Luis, byl druhý na Tirrenu, pátý v Katalánsku,“ tvrdil 24letý cyklista.

„Na Giro jsem přijel s cílem bojovat o pódium a teď máme růžový dres. Přitom mě po problémech, které jsem měl v minulých dnech, řada lidí odepsala. To mi dodalo sebevědomí a ještě větší motivaci. Potvrdil jsem si, že můžu dokázat velké věci. Ale jen díky skvělému týmu. Dlužím mu úplně všechno, jedu pro kluky,“ dodal.

Stelvio očima Rigoberta Urána

Před Stelviem jsem slyšel našeho od sportovního ředitele, že sjezd bude kontrolovaný motorkami s červenými praporky kvůli bezpečí závodníků a že si máme držet svou pozici, protože se nebude útočit. Řekl mi, abych si vzal pláštěnku a dával velký pozor na té mokré silnici. Pláštěnku jsem dostal od jednoho z našich masérů asi 400 metrů pod vrcholem Stelvia a stihl jsem si ji obléknout, aniž bych nahoře musel zastavit jako někteří kluci od nás z týmu. Začal jsem sjíždět dolů, ale neviděl jsem jedinou motorku. Zahlédl jsem kolem sebe Majku a další lidi z top 10 a vůbec mi nedošlo, že tam není Quintana. Po pár kilometrech jsem dostal zprávu, že došlo k rozdělení skupiny. Tak jsme začali jet. Myslím, že za normálních okolností by to mělo asi trochu jiný scénář. Teď na Quintanu ztrácím 1:41 min., ale Giro ještě neskončilo. Nic nevzdáváme a zkusíme získat růžový dres zpátky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.