SuperCycling.cz

Quintana teď bude relaxovat, na Tour pojede až za rok

3. 6. 2014, 10:56

Ani vítězství na Giru nepomůže Nairo Quintanovi k tomu, aby letos jel Tour de France. Spekulovalo se, že by Movistar možná mohl svoje rozhodnutí přehodnotit a poslat Quintanu, aby kryl záda Valverdemu, ale nestane se tak. „Jsem s tím smířený. Na Tour se vrátím v roce 2015,“ prohlásil kolumbijský cyklista.

Quintana senior byl na svého synka hodně pyšný.

Quintana senior byl na svého synka hodně pyšný.

Na Tour byl vloni druhý za Froomem a chtěl tam i letos. Od týmu však dostal příkazem, že pojede Giro, což nesl ze začátku dost těžce. „Kdo mě platí, rozhoduje. Jde o rozhodnutí sponzorů a Valverdeho,“ obul se i do stájového kolegy. Teď však otočil o 180 stupňů.

„Chápu, že pro sportovního ředitele našeho týmu Eusebia Unzuého bylo těžké tohle rozhodnutí udělat. Ale teď vím, že udělal nejlepší rozhodnutí, jaké mohl. Na Giru jsem se naučil spoustu věcí, které jednou na Tour zúročím: jak jezdit v různých klimatických podmínkách, jak závodit, když jsem nachlazený, jak jezdit s tlakem, který obnáší dres lídra. A v neposlední řadě, jak vést tým v tak těžkém třítýdenním závodě. Je to velmi důležité a díky Giru jsem daleko zkušenější,“ uvedl Quintana.

quintana s uzue

Quintana a jeho velký učitel: sportovní ředitel Movistaru Eusebio Unzué.

Giro vyhrál hned při svém prvním startu. To se za posledních 50 let podařilo jen 4 závodníkům (Pollentier, Hinault, Indurain, Contador). Absolutorium zaslouží i Quintanův tým, protože Giro dokončilo všech 9 statečných hochů z Movistaru.

Španělská stáj vyšle letos na Tour sestavu vedenou Valverdem, spolu s Quintanou pak pojedou oba Vueltu. „Tam pojedou bez tlaku, ale s ambicemi jet co nejlíp.  Pro oba to bude dobrá příprava na mistrovství světa ve Španělsku,“ prozradil šéf Movistaru Unzué. „Nairo potřebuje po Giru odpočívat. Poprvé byl od začátku jasným lídrem na Grand Tour a vypořádal se s tím skvěle. Je pořád mladý, má před sebou ještě spoustu Tour de France,“ dodal.

Quintanu těší, že se na Tour příští rok vrátí. „Možná bych rád zkusil i kombinaci Giro, Tour, ale je to ještě dost daleko. Věřím, že s týmem uděláme nejlepší rozhodnutí,“ prohlásil kolumbijský král Gira, jenž se zdrží pár dní ve Španělsku a ještě v červnu odletí domů, kde se celý národ těší na přivítání šampióna.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.