SuperCycling.cz

Quintana míří za vítězstvím a ještě slíbil útok na Zoncolanu

30. 5. 2014, 19:24

Pokud se nestane něco neočekávaného v zítřejší královské etapě na Monte Zoncolan, vyhraje Kolumbijec Nairo Quintana 97. ročník závodu Giro d´Italia. Lídr Movistaru ovládl dnešní horskou časovku před Fabiem Aruem a Rigobertem Uránem. Průběžně vede před Uránem už o tři minuty a sedm vteřin.

Nairo Quintana na trati horské časovky.

Nairo Quintana na trati horské časovky.

„Dopadlo to skvěle a jsem šťastný,“ jásal Quintana. „Nemohl jsem jet bez ambic na vítězství. Z Kolumbie přijela moje rodina, aby mě viděla naživo v akci, takže mi dodávali sílu,“ prozradil.

Trasu dlouhou 27 kilometrů, z nichž bylo 9 po rovině a zbývajících 18 km stoupání do cíle v nadmořské výšce 1712 metrů, proletěl rychlostním průměrem 24,5 km/h. Všichni nejlepší jeli úvod na časovkářských speciálech a na začátku stoupání měnili kolo. Quintana dokonce vyměnil i přilbu z časovkářské za klasickou.

mezicasy

Graf, jak si vedli na mezičasech favorité.

Fantastický výkon předvedl mladý lídr Astany Fabio Aru. Dokonce v závěru stoupání dojel o tři minuty před ním startujícího Majku, jenž má od čtvrteční etapy střevní potíže a necítí se stoprocentně v pořádku. Podél kopce Monte Grappa ho hnaly tisíce fanoušků. „Měl jsem hodně dobré nohy. Byl jsem blízko vítězství, ale Nairo předvedl skvělý výkon,“ pochválil Quintanu Aru. „Přesto mi dnešní výkon zvedl sebevědomí před Zoncolanem a doufám, že uhájím pódium,“ řekl italský cyklista.

Čas Arua nepokořil ani Urán, ale Quintana byl v cíli ještě o 17 vteřin rychlejší. „Neměl jsem žádnou krizi, cítil jsem se dobře,“ líčil vítěz.  Náskok na druhého Urána zvýšil z 1:41 min na 3:07. A při jeho vrchařských kvalitách se nedá moc čekat, že by v sobotu na Zoncolanu, kde během deseti kilometrů čeká na peloton místy 22% stoupání, rupnul.

„Je to moc těžký a prudký kopec, ale mám silný tým, který je schopen kontrolovat etapu. I když mám náskok, klidně na Zoncolanu budu útočit,“ slíbil Quintana.

19. etapa (Bassano del Grappa-Cima Grappa, horská časovka na 26,8 km):

1. Nairo Quintana (Kol./Movistar) 1:05:37  

2. Fabio Aru (It./Astana) +17           

3. Rigoberto Urán (Kol./Omega Pharma-Quick Step) +1:26          

4. Pierre Rolland (Fr./Europcar) +1:57         

5. Domenico Pozzovivo (It./AG2R La Mondial) +2:24      

6. Franco Pellizotti (It./Androni Giocattoli) +3:22  

7. Rafal Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) +3:28   

8. Sebastian Henao (Kol./Sky) +3:48           

9. Tim Wellens (Belg./Lotto Belisol) +4:00 

10. Dario Cataldo (It./Sky) +4:10

11. Cadel Evans (Austr./BMC) +4:26

...

16. Wilco Kelderman (Niz./Belkin) +4:52

21. Robert Kiserlovski (Chorv./Trek) +5:26

26. Ryder Hesjedal (Kan./Garmin-Sharp) +5:39

konecne poradi 19

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.