SuperCycling.cz

Bouhanni vyhrál ve spurtu už druhou etapu na Giru

16. 5. 2014, 18:30

Podruhé v kariéře ovládl hromadný dojezd etapy na letošním Giru francouzský spurtér Nacer Bouhanni z formace FDJ.fr. Dres lídra dál nemění majitele: užívá si ho Michael Matthews z týmu Orica GreenEDGE. Ale na 99 procent v něm zítra pojede naposledy.

Nacer Bouhanni to dokázal.

Nacer Bouhanni to dokázal.

O víkendu totiž čekají na peloton dvě horské etapy, které stoprocentně pořadím zamíchají. Zítra dva kopce 1. kategorie a jedna dvojka na posledních 40 kilometrech, do cíle v nadmořské výšce 1235 metrů je místy třináctiprocentní stoupání. V neděli je na závěr 172 km dlouhé etapy sedmnáctikilometrový kopec. Cíl je v nadmořské výšce 1538 metrů.

V dnešní etapě přálo cyklistům o něco víc počasí a nepadalo se tolik, jako v předchozích dnech. Přesto už po prvním týdnu peloton trochu prořídnul, ze 198 startujících jich pokračuje 186.

Podle očekávání dnes došlo na únik. Pět statečných Robinson Chalapud (Colombia), Jose Herrada (Movistar), Winner Anacona (Lampre-Merida), Bjorn Thurau (Europcar) a Nicola Boem (Bardiani-CSF) mělo v jednu chvíli náskok přes 8 minut, ale týmy se sprintery začaly v pravou chvíli stupňovat tempo a měly to dobře spočítané. Uprchlíci byli sjeti 3 kilometry před cílem a rozhodoval spurt.

matthews 7 tapa

Michael Matthews. Australan si každý den v růžovém užívá.

Nejlépe to měl rozjeté Giant-Shimano, ale Mezgec z toho vytěžil jen třetí místo. Vítězný Bouhanni předvedl v závěru parádní výkon, když se prosmýknul po pravé straně kolem bariéry a slavil druhý triumf na letošním Giru. „Bylo to hodně těsné, ale dopadlo to krásně,“ jásal francouzský sprinter.

Spokojen byl i Matthews, ač skončil ve sprintu čtvrtý. „Po včerejšku, kdy jsem si hodně dal, jsem už neměl tak dobré nohy, abych bojoval o vítězství. Ale pro mě i tým to byl z celkového pohledu další hodně dobrý den,“ uvedl lídr Gira.

7. etapa (Frosinone-Foligno, 211 km):

1. Nacer Bouhanni (Fr./FDJ.fr) 5:16:05 hod.           

2. Giacomo Nizzolo (It./Trek)

3. Luka Mezgec (Slovin./Giant-Shimano)                 

4. Michael Matthews (Austr./Orica GreenEDGE)                

5. Roberto Ferrari (It./Lampre-Merida)                     

6. Tyler Farrar (USA/Garmin Sharp) všichni stejný čas.

 

Průběžné pořadí:

1. Michael Matthews 29:34:19

2. Cadel Evans (Austr./BMC) +21

3. Rigoberto Urán (Kol./Omega Pharma-Quick Step) +1:18

4. Rafal Majka (Pol./Tinkoff-Saxo)

5. Steve Morabito (Švýc./BMC) 

6. Matteo Rabottini (It./ Neri Sottoli) vš. +1:25

 Podívejte se na nejzajímavější momenty 7. etapy:

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.