SuperCycling.cz

Na Giru slavil úspěch únik, Hirt stoupá pořadím

17. 5. 2017, 18:43

V 11. etapě Gira slavil opět úspěch únik a po něm slavil životní vítězství Španěl Omar Fraile z týmu Dimension Data. Mezi největšími favority k žádným velkým změnám v pořadí nedošlo.

vyhravasp

Skupinka s majitelem růžového dresu Dumoulinem, Quintanou, Pinotem, Nibalim, Yatesem či Mollemou, dorazila do cíle se ztrátou 1:37 min.

Chyběl tam ale druhý muž úterní časovky Geraint Thomas (Sky), který zaostal o 2:25 min., stejně jako 31. Jan Hirt (CCC Sprandi). Ten se po náročné etapě se čtyřmi kategorizovanými kopci posunul v průběžném pořadí už na 22. místo a je blíže vysněné dvacítce.

Nejšťastnějším mužem však byl 26letý Španěl Fraile, který vyhrál na Grand Tour vůbec poprvé. Na kontě má po dnešku 4 profesionální vítězství, letos už byl např. celkově druhý na Tour de Yorkshire.

dva spslandou

Vítěz etapy v úniku s Mikelem Landou.

„Běl to neuvěřitelný den,“ řekl po etapě, v níž hodně útočil Movistar, ale Sunweb růžový dres svého lídra Dumoulina bezpečně uhájil. „Tohle je vítězství, o jakém jsem snil od dětství. Věděl jsem, že by mi tahle etapa měla vyhovovat. Šel jsem hned do prvního úniku. Pak jsme odjeli jen s Landou a říkal jsem si, že z toho něco vytěžíme. Když nás dojeli, hlídal jsem si Rui Costu, protože je hodně rychlý, ale já byl dokonce rychlejší, což mě překvapilo,“ líčil dojatý Fraile.

„Pro mě je vždycky radost závodit v Itálii. Vybojoval jsem tu na Giro dell'Appennino svoje první profesionální vítězství a myslím si, že Giro je nejkrásnější závod na světě. Proto je pro mě vítězství v dnešní etapě strašně cenné,“ prozradil španělský hrdina dne.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.