SuperCycling.cz

Matthews odstoupil z Gira. Kvůli Tour?

21. 5. 2014, 06:36

Michael Matthews zanechal na Giro d´Italia 2014 nesmazatelnou stopu. Australský cyklista stáje Orica GreenEDGE jel šest dní v růžovém trikotu lídra, spolu s týmovou časovkou vyhrál dvě etapy, v té zatím poslední dojel třetí. Ale dál už pokračovat nebude. Po dohodě s lékaři týmu odstoupil kvůli zraněním z pádu v nedělní etapě.

Michael Matthews je po pádu z 9. etapy řádně potlučený.

Michael Matthews je po pádu z 9. etapy řádně potlučený.

Je sedřený a potlučený, bolí ho stehno, záda. Pondělní den volna strávil v klidu, ale bolest neustoupila. Včera však bojoval jako lev a ve spurtu skončil třetí! „Záda jsem cítil pořád, ale když jste lídr týmu na sprint, musíte hodit bolest za hlavu. Chtěl jsem se klukům odvděčit za jejich práci nejlepším výsledkem,“ řekl Matthews.

Lékařský tým přesto po etapě rozhodl, že 23letého závodníky stáhne z Gira. „Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu to bylo jediné správné rozhodnutí,“ uvedl tým Orica GreenEDGE v prohlášení. „Michael předvedl skvělé výkony, hodně se tady naučil, ale teď je prioritou, aby se dal co nejdřív dohromady.“

matthews v ruzovem 2

Michael Matthews si v prvním týdnu Gira udělal obrovské jméno.

Kvůli Tour de France? Svými výkony si o ní řekl. Tým jeho případnou účast zatím nekomentoval, ale některá australská média spekulují, že stažení Matthewse z Gira je právě důvodem, aby se stihl zotavit a nachystat na Tour. V širší nominaci figuruje a další kopce Gira by mohly ne stoprocentně zdravého 23letého Australana popravit.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.