SuperCycling.cz

Merckx vyzývá Frooma, aby jel i Giro

26. 11. 2017, 21:59

Výzvy, aby se Chris Froome nesoustředil v roce 2018 jen na Tour de France a zkusil i Giro, nabírají na stále větší intenzitě. Naposledy s tím přišel legendární Eddy Merckx, vítězi 11 Grand Tours.

froumlav

„Když přijede na Giro, bylo by to hodně dobré. Jako šampión musí, i když myslí hlavně na to, aby popáté vyhrál Tour,“ řekl 72letý Merckx v rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport. „A kdyby přijel i Dumoulin, byla by to teprve krásná bitva, která by neměla předem jasného vítěze,“ zasnil se někdejší belgický profesionál.

Sám slavil double Giro-Tour v roce 1972 a další rok vyhrál Vueltu, která se jezdila na jaře. O deset let později to stejně zopakoval Bernard Hinault.

Froome letos vyhrál Tour i Vueltu a i když Giro zatím kategoricky nezavrhl, nechal se slyšet, že jasnou prioritou bude znovu Tour de France. „Páté vítězství mě hodně láká,“ přiznal lídr týmu Sky.

Letos zkoušel double v podobě Gira i Tour na pořadí Nairo Quintana, ale neuspěl. Na Giru byl druhý, na Tour dvanáctý. Všeobecně panuje názor, že v dnešní době prakticky není možné vyhrát Giro i Tour v jednom roce.

dablbab

„Ale závodník jako Froome to dokázat může. Ukázal to letos na Tour a Vueltě. Má mentalitu i sílu, aby to dokázal, nebo se o to alespoň pokusil,“ myslí si Merckx.

Ředitel Giro d´Italia Mauro Vegni se stále snu v podobě startu Chrise Frooma na Giru nevzdal. „V tuto chvíli nemám definitivní ANO, ale ani definitivní NE. Když to Froome kategoricky nepopřel, tak myslím, že Giro hodně zvažuje,“ uvedl Vegni.

Frooma by na startu Gira viděl rád i Fabio Aru, který bude v příštím roce jezdit za UAE Team Emirates. „Slyšel jsem, že o Giru přemýšlí. Je to velký šampión a těžký soupeř. Kdyby Giro jel, dodalo by to závodu ještě větší prestiž a byla by z toho velká show,“ prohlásil Aru, který start na Giru 2018 již dříve potvrdil.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.