SuperCycling.cz

König dojížděl na půjčeném kole. Hodně to bolí, říká

23. 5. 2015, 09:46

Velkou porci smůly si v závěr deštivé 13. etapy Gira vybrali i oba lídři Sky. Richie Porte a Leopold König skončili na zemi a do cíle dojížděli na vypůjčených kolech. Nabrali ztrátu přes dvě minuty a před dnešní šedesátikilometrovou časovkou se propadli až do druhé desítky.

lijou-s-portem-k-padu

„Jsem ok, ale hodně to bolí... To je cyklistika, často rozhoduje pouhé štěstí. Do rána se oklepu a zítra bude líp,“ napsal po etapě König na svůj facebookový profil. „Aspoň jsem na časovku správně nas...,“ přidal.

Ještě pozdě večer v reakci na některé komentáře König dále uvedl: „Hodně lidí se ozývá, že jsme amatéři, že jsme to do cíle vypustili. S Richiem jsme dojížděli na půjčených kolech o dvě čísla větší, než máme my. Takže jsme poslední tři kilometry jeli pouze ze sedla a samozřejmě jsme nic nevypustili. Doporučoval bych některým nejdřív si zjistit fakta a pak plivat. Jinak jsme tým amatérů, který dvakrát vyhrál Tour,“ připojil se smajlíkem. „Děkuju za zprávy podpory, bojujeme dál...“

porte a kolo kiry

Richie Porte si bere po pádu kolo od Vasila Kiryjenky.

Porte prozradil, že pádu nešlo nijak zabránit. „Jeli jsme na dobré pozici, ale spadlo to přesně mezi námi. Když jdou před vámi všichni na zem, nedá se s tím nic udělat,“ pokrčil rameny Australan, který do cíle dojížděl na kole Kiryjenky.  

V průběžném pořadí ztrácí na 17. místě 5:05 min. „Uvidíme, co dál, jestli pořád ještě pojedeme na celkové pořadí. Pokusím se vyhrát časovku a pak se rozhodneme,“ dodal Richie Porte.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.