SuperCycling.cz

Kreuziger je rád, že se vrací na oblíbené Giro

27. 4. 2018, 07:39

Po třech letech se Roman Kreuziger postaví na start Gira. Italská Grand Tour, která letos startuje 4. května netradičně v Izraeli, je jeho nejoblíbenější. Poprvé pojede Giro v dresu stáje Mitchelton-Scott. S cílem pomáhat v nejtěžších horských etapách Simonu Yatesovi a Estebanu Chavesovi.

romankgituhlav

„Oba jsou našimi lídry, já bych jim měl být k ruce v těch finálních fázích v horách, kde bych mohl útočit, chytat úniky, nebo do nich skákat a pokoušet se o etapová vítězství,“ prozradil Kreuziger.

Na Giro jako takové se hodně těší. „Je mi nejbližší a měl jsem na něm dobré výsledky. Bude to moje čtvrté Giro. Na prvním jsem získal bílý dres, na druhém vyhrál etapu a na třetím jsme vyhráli celkově s Albertem (Contadorem). Teď tam budeme s Estebanem a Simonem a doufám, že se povede mít aspoň jednoho na pódiu,“ řekl Kreuziger.

Kreuziger na Giru

2011 - 5., 1. v soutěži o bílý dres

2012 - 15., 1 vyhraná etapa

2015 - 28.

O Giru tvrdí, že je pro něj jedním z nejoblíbenějších závodů. „Mám k těm kopcům asi nejblíž, italské silnice dobře znám, protože tam často trénuju. Vím, co tam můžu čekat. Líbí se mi i atmosféra kolem. Je to celkově mnohem přátelštější a uvolněnější. Není tam zdaleka takový stres jako na Tour,“ prozradil borec, který 6. května oslaví při Giru 32. narozeniny.

Australská stáj Mitchelton-Scott vysílá do boje sestavu s dvěma lídry - S. Yatesem (25 let) a Chavesem (28). Kolumbijec už byl na Giru před dvěma lety celkově druhý, pro S. Yatese půjde o premiérovou účast. V nejtěžších horských etapách by jim měli být k ruce kromě Kreuzigera Australan Jack Haig (24) a baskický vrchař Mikel Nieve (33), nová posila týmu.

Nieve však kvůli zranění z tréninku letos pořádně nezávodil a premiéru si odbyl až na Lutychu, teď absolvuje Romandii. Dalšími členy jsou Novozélanďan Sam Bewley (30), který bývá často osobním strážcem Chavese na rovinách, Dán Chris Juul-Jensen (28) a zkušený Kanaďan Svein Tuft (40). Ten vyhlásil, že letošní rok pro něj bude v kariéře poslední.

romannagiro18

„Nieve od loňské Lombardie nezávodil. Ale teď v neděli jel poprvé Lutych a je v dobré formě. Určitě se bude den ode dne zlepšovat a bude pro tým hodně platným členem,“ charakterizoval posilu ze Sky.

„Máme tu i další kluky, kteří mají zkušenosti a vyváženost – Chris Juul Jensen, se kterým budu pravděpodobně i na pokoji, Svein Tuft a Sam Bewley, což je kamarád Chavese a velmi dobrý kluk na roviny a zvlněné etapy. A posledním je Jack Haig, který by měl být rovněž platný v kopcích,“ charakterizoval Kreuziger sestavu pro Giro.

„Naším cílem je celkové pořadí a jdeme do toho s dvěma lídry. Simon i Esteban jsou dobře připraveni. Nejsme sice největší favorité, ale máme dva kluky, kteří jsou schopni je vyzvat,“ prohlásil sportovní ředitel australského týmu Matt White.

jestebTTT

A jak vidí Giro oba lídři týmu? „Jsem šťastný, že ho zase pojedu. Bude hodně tvrdé, ale já v uplynulých týdnech hodně trénoval v Kolumbii. Příprava šla podle plánu a věřím, že moje forma je podobná jako před Girem 2016,“ řekl Chaves.

„Bude to moje premiéra a moc se na ni těším. Už jsem ho měl jet vloni, ale na poslední chvíli jsme změnili program. Podle mě je to jeden z nejtěžších, ne-li úplně nejtěžší závod kalendáře. Myslím, že máme skvělý tým a chceme dopadnout do nejlíp,“ přiznal Simon Yates.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.