SuperCycling.cz

Králem Zoncolanu Rogers, Quintana to má doma

31. 5. 2014, 17:25

Ani Nairo Quintana, ani Rigoberto Urán, ale zkušený Australan Michael Rogers z týmu Tinkoff-Saxo se stal králem pekelného dojezdu na Monte Zoncolan v předposlední etapě Gira 2014. Prvenství slavil díky úniku, Quintana přijel do cíle první z favoritů a už může začít slavit své první vítězství na Grad Tour, protože zítřejší rovinatá etapa do Terstu nemůže na 99 procent nic změnit.

Nairo Quintana může slavit.

Nairo Quintana může slavit.

Kapitán týmu Tinkoff-Saxo Rogers byl v úniku dvacetičlenné skupiny, který se zrodil krátce po startu. A protože nikdo z uprchlíků favority neohrožoval, náskok narůstal. Při nájezdu na závěrečné stoupání Monte Zoncolan to bylo asi osm minut a v tu chvíli bylo dávno jasné, že z uprchlíků vzejde i vítěz etapy.

rogers vyhrava gire

Michael Rogers si jede pro vítězství na Zoncolanu!

Nejvíce sil měli v cílovém kopci Rogers a Ital Bongiorno (Bardiani-CSF). Šance italského závodníka pohřbil asi 3 kilometry před páskou jeden z rozběsněných fanoušků, který ho chtěl tlačit, ale cukl s ním. Bongiorno vycvakl nohu a v prudkém stoupání se zastavil. Nakonec skončil třetí, dostal se přes něj ještě Pellizotti. Rogers pokračoval sám, a i když toho měl plné zuby, tak si cenný kousek v podobě vítězství na Zoncolanu už vzít nenechal.

„Je to nádherné vítězství. Zoncolan patří mezi nejtěžší kopce a prvenství tady má velkou váhu. Každý sní o tom, že takovou etapu vyhraje a na mě se dnes usmálo štěstí,“ řekl zkušený Australan, který na Giru vyhrál díky úspěšnému ataku 27 kilometrů před cílem už 11. etapu.

z tv po zavode nairo

Nairo Quintana už může dávat rozhovory jako vítěz Gira 2014. Sám to ještě nechce zakřiknout.

Za uprchlíky se odehrával boj favoritů, ale nakonec z něj prakticky žádné drama nebylo. Ti nejlepší se drželi pohromadě, Quintanovi domestici Anton a Izagirre dokonce na začátku Zoncolanu rozjeli takové tempo, že je sám kolumbijský lídr Movistaru musel brzdit :-)

Ze skupiny největších favoritů nakonec odskočili Quintana a Urán se svým dvorním domestikem do hor Poelsem. Pak už zůstali vpředu jen oba Kolumbijci. Urán na atak neměl, Quintana bezpečně jistil celkové vedení. Do cíle přijeli spolu. Po druhém místě na loňské Tour bude zítra Quintana slavit velké vítězství.

„Vloni jsem na Tour dostal šanci ukázat, kdo je Nairo Quintana. Skončil jsem druhý, teď to vypadá ještě líp. Už jsem potvrdil, že jsem specialista na Grand Tours. Tour je spektakulární, ale uspět na Giru, to je taky fantazie,“ přiznal Quintana.

Výsledky 20. etapy ZDE

Průběžné pořadí:

celkove poradi 20

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.