SuperCycling.cz

Když má Yates fazónu, umí i časovku! Drží růžovou!

22. 5. 2018, 21:29

Simon Yates zůstal i po časovce lídrem Gira. I když to není jeho silná stránka, růžový dres mu očividně dodal morálku. Na svého největšího rivala Toma Dumoulina ze Sunwebu ztratil lídr Mitchelton-Scott jen 75 vteřin a dál vede.

uzovka

Rovinatou časovku z Trenta do Rovereta na 34,2 km vyhrál favorizovaný Rohan Dennis z BMC, který v dresu australského mistra proletěl trať za rovných 40 minut rychlostním průměrem 51,3 km/h.

V průběžném pořadí poskočil o 5 míst na 6. pozici. Druhý skončil Tony Martin z Kaťuši, který ztratil 14 vteřin, třetí Dumoulin zaostal o 22 sekund.

Jak si vedli další favorité? 5. Chris Froome (+35), 32. Domenico Pozzovivo (+2:20), 55. Miguel Angel Lopez (+2:47), 66. Thibaut Pinot (+3:20).  V průběžném pořadí si vedle Dennise nejvíc polepšil Froome, jenž poskočil už na 4. místo.

A co Češi? Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) ztratil na 68. místě 3:22 min., další dva jeho krajané šetřili síly na pomoc svým lídrům v nadcházejících horských etapách. Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) byl 125. (+4:51), Jan Hirt z Astany 157. (+6:02).

pohann

Vítěz časovky Rohan Dennis.

„Z týmu jsme měli pokyn, ať to pojmeme tak, abychom se po dni volna trochu rozjeli směrem k zítřku a dalším těžkým dnům v horách,“ prozradil Kreuziger.

Hrdinou dne byl jeho britský stájový kolega Yates. „Dívali jsme se všichni na jeho jízdu už v televizi a tlačili jsme ho očima. Zajel velmi dobrou časovku. Ztratil jen 2 vteřiny na kilometr. Kdyby nám to někdo řekl ráno, brali bychom to všichni všema deseti,“ řekl Roman.

„Tom, který na tom kole při časovce sedí fakt nádherně, nevyhrál, tak to třeba trošku může nahlodat jeho psychiku, protože určitě doufal ve vítězství. Ale Rohan zajel neuvěřitelně,“ dodal Kreuziger.

jedejejtssss

„Jsem opravdu šťastný. První polovinu jsem se cítil dobře. Chytil jsem dobrý rytmus a neztrácel jsem moc času. Tak jsem se snažil držet pozici. Ale na posledních deseti kilometrech jsem skoro umřel. Myslel jsem si, že ztratím daleko víc, ale dokázal jsem to udržet,“ uvedl Simon Yates.

Úřadující mistr světa v časovce Dumoulin přiznal, že čekal víc. „Zajel jsem solidní časovku, ale určitě ne jednu z mých nejlepších. Jenže Yates měl znovu dobrý den. Je tady prostě ve fantastické formě a já s tím těžko něco udělám,“ řekl nizozemský závodník.

tomcobomm

Yates na něj má nyní náskok 56 vteřin, třetí Pozzovivo ztrácí už 3:11 min. „Ještě pořádně nevím, jakou zvolíme taktiku. Když zaútočím, on zaútočí dvakrát tak tvrdě. V tuhle chvíli je na mě příliš silný,“ přiznal sportovně Dumoulin.

„To, že vedu, teď může trochu změnit naši taktiku. Těch 56 vteřin není špatných. Možná to teď z naší strany bude trochu defenzivnější. Uvidíme,“ řekl Yates. Ale při jeho formě se určitě v horách máme na co těšit.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.