SuperCycling.cz

Jungels vedení neudržel, Nieve rozjásal tým Sky

20. 5. 2016, 19:23

Bob Jungels už není lídrem Giro d´Italia. Růžový dres přepustil Kostaričanovi Amadorovi z Movistaru, který před etapou ztrácel na druhém místě 24 vteřin. Dnešní 13. dějství, které zahrnovalo čtyři kopce, vyhrál z úniku Španěl Nieve a vnesl tak alespoň trochu radosti do týmu Sky.

Vítěz etapy Mikel Nieve.

Vítěz etapy Mikel Nieve.

„Když odstoupil Mikel Landa, byl celý tým hodně zklamaný. Museli jsme přehodnotit taktiku a rozhodli jsme se, že se zkusíme zaměřit alespoň na etapové vítězství,“ prozradil Mikel Nieve, který byl v úniku dne a nakonec na čele vydržel až do cíle. Pásku proťal sám, o 42 vteřin později dorazil Giovanni Visconti z Movistaru, další borec z úniku. „Cítil jsem se dobře, neměl jsem žádnou velkou krizi,“ přiznal vítěz etapy.

Skupina favoritů měla ztrátu 1:17 min a pro třetí místo i bonifikaci čtyř vteřin si dospurtoval Vincenzo Nibali. Nebyl mezi nimi Jungels, který v závěru nestačil a cílem projel o 50 vteřin později, než Nibali, Amador, Valverde, Majka, Urán nebo Zakarin.

„Byla to opravdu těžká etapa a já v kopcích dost trpěl. S mojí váhou (72 kg) je těžké, abych se udržel s těmi nejlepšími vrchaři. Měl jsem ještě štěstí, že jsem v posledním sjezdu našel Brambillu a pak jsme udělali vše pro to, abych ztratil co nejmíň,“ řekl Jungels.

Novým lídrem se tak stal Andrey Amador. A mohl jásat, protože se stal historicky prvním Kostaričanem, který kdy oblékl dres lídra na nějaké z Grand Tours. „Doma mám spoustu fanoušků, podporují mě a tenhle růžový dres je pro všechny v Kostarice,“ přiznal Amador.

ten jamadou

Andrey Amador, první Kostaričan, který kdy oblékl dres lídra na Grand Tour.

„Neměl jsem dnes úplně dobré nohy. Poslední kopec mi moc neseděl a trochu jsem ztrácel. Ale našel jsem v sobě ještě nějaké síly, abych se dotáhl zpátky a získal dres,“ uvedl nový lídr.

Ovšem je smířen s tím, že jasným lídrem Movistaru je Valverde, který figuruje na průběžném 4. místě. „Alejandro je na tom hodně dobře a věřím, že to v těžkých horských etapách potvrdí. On je náš kapitán a já jsem tu, abych jel na něj,“ dodal.

Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.