SuperCycling.cz

Jungels slavil první vítězství, Hirt se posouvá

21. 5. 2017, 22:53

Lucemburský cyklista Bob Jungels (Quick-Step Floors) vyhrál v závěrečném spurtu dvanáctičlenné skupiny favoritů 15. etapu Gira s cílem v Bergamu a oslavil premiérové vítězství na Grand Tour.

tenbobcopop

V celkovém pořadí na čelních příčkách se před pondělním dnem volna nic nezměnilo. České fanoušky může těšit, že Jan Hirt (CCC) půjde do posledního týdne v horách z 18. místa. Dnes skončil 26. se ztrátou 40 vteřin, ale přesto si v průběžném pořadí o dvě příčky polepšil.

Dál vede Nizozemec Tom Dumoulin (Team Sunweb) s téměř tříminutovým náskokem před Kolumbijcem Nairem Quintanou z Movistaru.

Quintana měl dnes v jednom ze sjezdů v levotočivé zatáčce pád a musel měnit kolo, ale nakonec obsadil druhé místo za Jungelsem. Třetí skončil Thibaut Pinot (FDJ), Dumoulin byl ve stejném čase osmý. V čelní skupině přijeli skoro všichni, kteří tam být měli.

Z elitní desítky průběžného pořadí vypadl po hrůzostrašném pádu jen Estonec Tanel Kangert z Astany. Do cíle mu zbývalo deset kilometrů, když v plné rychlosti trefil značku na dopravním ostrůvku. Zlomil si ruku a závod pro něj skončil.

Nejspokojenějším mužem byl kromě vítěze etapy Jungelse Dumoulin. „V kopcích jsem se dnes cítil moc dobře, a tak jsem v závěrečném stoupání zkusil ujet, ale bylo to delší, než jsem čekal. Máme za sebou hodně náročnou etapu. Měli jsme celou dobu vysoký průměr, nástup střídal nástup, ale můj tým pracoval skvěle,“ přiznal Dumoulin.

Ten po Quintanově pádu nějakých 34 km před cílem jasným gestem nařídil svým kolegům, aby zvolnili, a umožnil Kolumbijci do skupiny dojet. „Nechtěl jsem z toho těžit, přišlo mi to nefér,“ vysvětlil Dumoulin.

bobcopop222

Jungels se stal teprve druhým Lucemburčanem v historii, který vyhrál etapu na Giru. „Vůbec mi to nedochází,“ přiznal majitel bílého dresu pro nejlepšího mladého závodníka.

„Jsem na to opravdu pyšný, že jsem mohl barvy mojí země dovést k tomuto historickému úspěchu. Vítězství věnuji celému Lucembursku a samozřejmě mému týmu,“ prohlásil závodník Quick-Step Floors.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.