SuperCycling.cz

Černý jel v úniku dne, který vydržel. Skončil jedenáctý

24. 5. 2019, 06:33

Josef Černý byl hodně vidět ve 12. etapě Gira, která už peloton zavedla do hor. Úřadující český šampión v dresu polské stáje CCC se dostal do úniku dne a nakonec obsadil 11. místo při svém první Grand Tour. O jednu příčku tak vylepšil svůj výsledek z 5. etapy.

josefdalsifoto

Na cyklisty už čekalo jedno stoupání 1. kategorie, ale vrchol byl 30 km před cílem. Přesto se děly zajímavé věci. Právě v tomto kopci se odehrál boj mezi favority. Únik je nevzrušoval, složení skupiny jim vyhovovalo a bylo jasné, že uprchlíci dojedou do cíle.

Z nich měl nakonec nejvíce sil Ital Cesare Benedetti (Bora-Hansgrohe), jenž ovládl spurt vedoucí šestice, která se z úniku ještě odpoutala dopředu. Šesté místo stačilo Slovinci Janu Polancovi (UAE-Team Enirates) k tomu, aby oblékl růžový dres lídra. Z něj vysvlékl Valeria Contiho.

Černý sice nebyl nakonec schopen bojovat o etapové vítězství, přesto byl se svým výkonem spokojen. „Je to moje první Giro, první Grand Tour, takže jsem šťastný za to, jak to zvládám. Můj výkon v etapě byl dobrý a doufám, že v průběhu Gira budou ještě další šance na únik,“ uvedl Černý.

„Nebylo tak těžké dostat se do úniku. Skupina se zformovala dost brzy. My se snažili s Owsianem pokrývat všechny nástupy, abychom v úniku někoho měli a pak přišla šance. Některé týmy měly vpředu dvojnásobné zastoupení, takže já se snažil v rámci možností šetřit síly na to stoupání, které bylo hodně těžké. Ale i tak jsem se asi vydal víc, než někteří další. V kopci jsem doufal, že se do vedoucí skupiny dotáhneme zpátky, ale pak už to bylo nemožné,“ líčil český cyklista.

Právě ve stoupání na Montoso se hodně útočilo ve skupině favoritů. Byl tam aktivní Jan Hirt, který pracoval pro lídra Astany Lópeze. Vyšlo jim to. López přijel do cíle s Landou o půl minuty před Rogličem, Nibalim nebo Yatesem. V průběžném pořadí však Rogliče s Lópezem dělí čtyři minuty.

Co přijde dnes? 13. etapa měří skoro 200 km a končí na vrcholu Ceresole Reale ve výšce 2247 metrů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.