SuperCycling.cz

Jan Hirt: Rád bych na Giru ještě něco ukázal

23. 5. 2017, 06:56

Z průběžného osmnáctého místa půjde do finálního přetěžkého týdne na Giru Jan Hirt. Cyklista polské formace CCC Sprandi Polkowice má z nadcházejících horských dojezdů respekt, ale rád by se pokusil z úniku vyhrát některou z etap. „To je daleko víc, než top 20 na Giru. Podle mě i víc, než první desítka,“ říká Hirt.

hirtcopirtttaititul

Jak jsi zatím spokojený s tím, co na Giru předvádíš?

Spokojený celkem jsem, i když to není úplná pecka. Jen mě pořád trošku mrzí ten první týden, kdy jsem v některých etapách zbytečně ztrácel.

Byly ztráty v prvním týdnu trochu daní za to, že jste tým z druhé divize a v boji o pozice to máte těžší?

Určitě to roli sehrálo. Ta hierarchie je fakt znát. V jiném dresu by to třeba bylo trochu jiné, ale nemá cenu se v tom pitvat. Já většinou v těch etapách věděl, kdy se to nadělí, ale nedostal jsem se na pozici, kterou bych chtěl mít. Nejvíc jsem to podělal na Etně, tam jsem jel zbytečně vzadu. Kdybych něco mohl změnit, tak tu tuhle etapu.

pirt67

Co ti udělalo naopak největší radost?

Dvanácté místo v sobotní etapě na Oropu. V tom kopci jsem se cítil moc dobře, sedl mi a byl jsem i na wattech, které bych chtěl jezdit. A taky mě potěšilo, že jsem v těch sprinterských etapách po první dni volna už většinou neztrácel. Neplácal jsem se na ocase, ale pořád někde kolem 50. místa.

Jak se před závěrečným týdnem cítíš?

Pondělní volný den bych radši vymazal, ať už to máme za sebou :-) Doufám, že moje forma vygraduje. Snad se pojede dobře a ještě něco ukážu.

Jsi hodně unaven?

Unavený samozřejmě jsem, ale to jsou všichni. A říkám si, že někteří určitě víc než já. Vím, že ty etapy budou hrozně těžké a budou bolet. Do kopce i z kopce budu určitě trpět. Je tam z mojí strany respekt.

pirt8909

Před startem jsi říkal, že bys rád zkusil vyhrát etapu. Budeš to zkoušet v horách?

Rád bych se o to pokusil. Vyhraná etapa by pro mě osobně byla víc, i než umístění v top 10 celkového pořadí. Ale k tomu, aby se to člověku povedlo, se musí sejít spousta věcí. Jediná šance je pro mě z úniku a jen abych se do něj dostal, je strašně těžké. Pak musíte mít štěstí na dobré lidi v úniku, které by nechali jet. A samozřejmě mít svůj den, aby to klaplo na to vítězství.

Budeš chodit do úniků nebo spíš hlídat tu dvacítku?

Zkusit bych to chtěl, ale ne za každou cenu, že bych chodil po každém nástupu, než odjede nějaká skupina. Musím závodit hlavou, abych se tím úplně neodrovnal.

pirt56

Jak vidíš boje o nejvyšší příčky? Myslíš, že Dumoulin udrží vedení?

Zatím je na tom skvěle, ale to nejtěžší teprve přijde. Jisté rozhodně nic nemá. Myslím, že Quintana ještě v horách svou sílu ukáže a něco zkusí. Nic není hotové. Quintana klidně může najet pět minut, stejně tak Dumoulin v nějaké etapě rupnout. Nikdo nemůžeme tušit, co s námi ty těžké etapy udělají. Když budu mít vyloženě blbý den, můžu klidně o dvacet míst v pořadí spadnout.

Co zatím říkáš na výkony vaší stáje?

Myslím, že ostudu rozhodně neděláme. Nemáme se za co stydět. Chodíme pravidelně do úniků, já jsem ve dvacítce, kluci jeli pěkně časovku. Jsme aktivní a můžeme jet se vztyčenou hlavou. Ostatní pro-kontinentální týmy nemají lepší výsledky než my.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.