SuperCycling.cz

Hirt a Černý mohou jet Giro! Jejich tým má divokou kartu

19. 1. 2015, 17:20

Polská druhodivizní stáj CCC Sprandi oproti původním spekulacím nakonec přece jen dostala divokou kartu na letošní Giro d´Italia a šanci, že se vklíní do devítičlenné sestavy, mají i Češi Jan Hirt a Josef Černý.

ccc-sprandi

Jména pěti týmů, které dostanou divokou kartu pro Giro 2015, dnes oznámili organizátoři. Na start 98. ročníku se 9. května postaví v San Remu kromě polské formace čtyři italské pro-kontinentální týmy: Bardiani CSF, Southeast (vloni Neri- Sottoli), Androni Giocattoli a Nippo Vini Fantini. Doplní 17 stájí WolrdTour. Černý Petr nakonec zůstal v ruce týmu Colombia, jehož účast brali mnozí už dříve za hotovou.

Tým CCC Sprandi podepsal před letošní sezónou několik zajímavých jmen. Kromě Hirta, který v sestavě doplnil krajana Černého, jsou to v první řadě zkušený polský vrchař Szmyd (36), který se vrátil domů po mnoha letech v italských a naposledy španělských (Movistar) týmech. Přišel i další ostřílený borec, Němec Schumacher, slovinský sprinter Bole, lídrem týmu zůstává „zlobivý muž“ italské cyklistiky, už 43letý Rebellin.

Stáj CCC Sprandi dostala rovněž divokou kartu pro start na Milán-San Remo i Lombardii, na Tirreno-Adriatico, které rovněž pořádá forma RCS Sport, pojedou z pro-kontinentálních týmů Bardiani CSF, Bora-Argon 18, Colombia, MTN-Qhubeka a Europcar.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.