SuperCycling.cz

Ineos řeší problém: lídr Bernal po pádu přijde o Giro

5. 5. 2019, 09:19

V týmu Ineos, který od 1. května na všech frontách nahradil Sky, musí pár dní před startem Gira vyřešit jeden velký problém. Kolumbijský lídr Egan Bernal si totiž při pádu v tréninku zlomil klíční kost a o Giro přijde. Ještě dnes ho čeká operace.

ineosbernal

„Není to dobrá zpráva. Zatím jsem o to moc neslyšel, ale další lidé z týmu už asi pracují na plánu B,“ přiznal po sobotní etapě závodu Tour de Yorkshire sportovní ředitel týmu Ineos Servais Knaven.

Britský tým informaci o zranění Bernala potvrdil na sociálních sítích zatím bez dalších detailů. K nehodě došlo při tréninku v jeho rodné Kolumbii.

Sezónu měl zatím skvěle rozjetou. Vyhrál Paříž-Nice, koncem března skončil třetí v Katalánsku a pak odjel domů, kde se chystal na Giro. Do něj už závodit neměl. „Nemějte strach. Dodá mi to ještě větší motivaci, abych tvrdě trénoval na další část sezóny,“ napsal Bernal na sociální sítě.

Tým Ineos již s předstihem vyhlásil, že lídrem pro Giro bude mladý Kolumbijec, zatímco Chris Froome a Geraint Thomas se zaměří na Tour de France a Giro nepojedou. Otázkou je, jak to vyřeší nyní.

Thomas nyní jede Romandii, kde drží kontakt s nejlepší a je průběžně čtvrtý, ale sezónu má plánovanou k Tour, takže těžko bude chtít měnit na poslední chvíli plány. Froomova účast na Giru téměř nepřichází v úvahu.

Proto Ineos zřejmě posune do role lídrů pro Gira borce, kteří měli být v nejtěžších etapách k ruce Bernalovi. Jsou to 21letý ruský talent Pavel Sivakov, který před pár dny vyhrál závod Tour of the Alps včetně prvenství ve 2. etapě, v jejímž závěru porazil Jana Hirta, a také 24letý Brit Tao Geoghegan Hart, jenž na Tour of the Alps rovněž exceloval. Vyhrál dvě etapy a celkově skončil druhý.

Problém je v tom, že ani jeden z nich nemá skoro žádné zkušenosti s Grand Tour. Oba jeli jen vloni Vueltu - Geoghegan Hart skončil celkově 62., Sivakov nedokončil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.