SuperCycling.cz

Hirt znovu útočil a blýskl se pátým místem!

25. 5. 2017, 18:47

Jan Hirt na Giru pokračuje ve skvělých výkonech. V přetěžké 18. etapě s pěti kopci potvrdil pověst excelentního vrchaře. Už podruhé byl klíčovém v úniku a dnes obsadil výborné páté místo. Vítězství vybojoval Američan Tejay van Garderen z BMC.

rtaknahoru

Růžový dres lídra bez problémů udržel Tom Dumoulin (Team Sunweb). Nairo Quintana (Movistar) i Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) přijeli do cíle ve trojici s nizozemským cyklistou.

omasoveiaiaiiaiaaie

„V závěru vůbec nechtěli spolupracovat, byli pasivní. Z jejich strany to byla trochu zvláštní taktika,“ narážel Dumoulin na to, že Quintana i Nibali pak už nic nezkusili a spíš vyčkávali, co udělá on. I díky tomu odjel Thibaut Pinot, jenž nakonec skončil třetí a získal další vteřiny k dobru.

„Pinot má velmi dobrou časovku a moc nechápu, že se takhle zachovali. Doufám, že je teď Pinot oba porazí,“ dodal Dumoulin. Na Quintanu má stále k dobru 31 vteřin, třetí Nibali ztrácí 1:12 min. Pinot však už ze čtvrté příčky zle dotírá, za Nibalim zaostává už jen o 24 sekund.

jenjomasss

„Já se dnes cítil velmi dobře a jsem šťastný, že jsem nic neztratil. Když přišly od mých soupeřů útoky, zůstal jsem v klidu a jel jsem si svým tempem. Přežil jsem další těžký den a těším se na zítřek,“ prohlásil Dumoulin.

Do desítky po dnešku skočil Adam Yates (Orica-Scott) a ještě k tomu po etapě oblékl bílý dres pro nejlepšího mladého závodníka, který neudržel Bob Jungels z Quick-Stepu.

Honza Hirt nadále zůstává šestnáctý, ale dnes znovu ukázal své kvality. Pokud ještě nemá podepsáno do WorldTour, což není úplně vyloučeno, tak je jisté, že se tak stane hodně brzy, protože o nabídky by po výkonech na Giru neměl mít nouzi.

Byl součástí devatenáctičlenného úniku, který odjel hned po startu. Z něj postupně někteří odpadávali, ale Hirt se držel s nejlepšími z té skupiny: Mikelem Landou či van Garderenem. Kontakt s touto dvojící ztratil až ve sjezdu před závěrečným kopcem. Honza jel o třetí místo, ale v samém závěru se na něj dotáhl Pinot a Pozzovivo a utrhli ho.

pizej

Boj o etapové prvenství se zúžil na dvojici Landa, van Garderen. Bask z týmu Sky přišel v úterý v poslední zatáčce o etapové vítězství, když mu radost zkazil Nibali a dnes už podobnou chybu dopustit nechtěl. Ale stalo se. Byl zase druhý.

Van Garderen krátce po projetí cílem plakal dojetím. Konečně se dočkal prvenství v etapě na Grand Tour. „Na Grand Tours jsem měl poslední dobou komplikované roky,“ narážel na pády či pokles výkonnosti. „Vždy jsem chtěl jet na celkové pořadí, ale z nejrůznějších důvodů se to nedařilo. Tohle je pro mě velký den,“ říkal v cíli. „Ale byl to boj, až na pásku jsem si nebyl jistý,“ prozradil.

ticseeeeeee

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.