SuperCycling.cz

Hirt září. Na Giru sahá po životním výsledku

28. 5. 2017, 10:13

Jan Hirt má zaděláno na nejlepší výsledek dosavadní kariéry. Na Giru dokázal i v poslední těžké horské etapě držet krok s nejlepšími a v pořadí poskočil už na 12. místo! A je velmi reálné, že ho udrží i po dnešní závěrečné časovce z Monzy do Milána!

khonzoj

Protože na 13. Monforta má náskok 3:15 min. „Ty rozdíly jsou docela velké, takže si tu časovku chci hlavně užít,“ řekl Hirt zpravodaji idnes.cz po sobotní etapě do Asiaga, kterou vyhrál Thibaut Pinot. Do cíle přijel se Zakarinem, Nibalim, Pozzovivem a Quintanou. Hirt dorazil 11. s odstupem pár metrů za Dumoulinem.

Přitom pocitově to z jeho strany prý nebylo ono. „Neměl jsem na trati nejlepší nohy a docela jsem trpěl. Jen jsem tam chtěl s nimi zůstat,“ prozradil.

nzaa

Měl však velkou radost, že byl až do konce součástí bitvy o vteřiny top závodníků. „Myslím, že v tomhle směru na sebe můžu být pyšný. Byla tam ta největší úroveň na světě a já jsem dokázal jet s nimi,“ uvedl cyklista polské formace CCC Sprandi Polkowice.

Na trať časovky se Honza vydá v 16.26 hod. Nejlepší patnáctka má mezi sebou tříminutové odstupy, takže majitel růžového dresu Quintana odstartuje v 16.56.

Jaké jsou před časovkou na 29,3 km mezi největšími favority odstupy? 2. Nibali ztrácí 39 vteřin, třetí Pinot 43 a čtvrtý Dumoulin 53 sekund.

To je ztráta, kterou je nizozemský výtečný časovkář ze stáje Sunweb schopen na 30 km snadno zlikvidovat. Ale po 3 týdnech závodění se často může projevit i únava.

jederuzovyyy

Jak to vidí Quintana? „Nevedu o tolik, ale může to stačit. Budu bojovat, abych růžový dres udržel. V minulosti už jsem zajel hodně dobré časovky a doufám, že teď bude můj den,“ prohlásil Nairo Quintana.

Fanoušci tak budou v poslední den Grand Tour svědky neskutečné bitvy o růžový dres, do níž se mohou reálně zapojit hned čtyři závodníci. „Není to moc obvyklé, že se o dres lídra bojuje v poslední den, ale o to je to zajímavější,“ dodal kolumbijský lídr Movistaru.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.