SuperCycling.cz

Hirt lídrem CCC na Giru, jede i Schlegel!

30. 4. 2017, 12:40

Jan Hirt a Michal Schlegel si za pár dní odbudou debut na Grand Tour! Oba Češi figurují v devítičlenné nominaci polské stáje CCC Sprandi Polkowice na stý ročník Giro d´Italia, který startuje 5. května na Sardinii.

girkopirko

Kromě české dvojice jsou v nominaci ještě Poláci Maciej Paterski, Marcin Białobłocki, Łukasz Owsian, Rakušan Felix Grossschartner, Ital Simone Ponzi a Branislav Samojlov z Běloruska.

„Naším hlavním cílem je etapové vítězství. Celkové pořadí není úplná priorita, i když věříme, že Jan Hirt je schopen skončit v top 20. Přesto na něj v tomto směru neklademe žádný tlak,“ uvedl sportovní ředitel polské stáje Piotr Wadecki.

Hirt, Grossschartner i Schlegel ukázali formu na závodě Kolem Chorvatska, kde skončili všichni v top 7. „Hlavně Hirt se na Giru bude koncentrovat na nejtěžší horské etapy, Białobłocki se zase pokusí zajet co nejlépe časovky,“ řekl Wadecki.

tenhirtttttt

Polská stáj startuje na Giru potřetí. Dosud to bylo v letech 2013 a 2015. Spolu s CCC dostaly letos divoké karty ještě italské týmy Bardiani-CSF,  Wilier-Selle Italia, plus ekonomicky silná ruská stáj Gazprom-Rusvelo. Automaticky jistou účast má všech 18 týmů WorldTour.

Bárta ano, König ne

Z Čechů v CCC se do nominace na Giro nedostal jen František Sisr, který jel klasiky a teď by ho měl čekat odpočinek. Z dalších českých cyklistů bude na startu 100. ročníku Gira ještě Jan Bárta (Bora-Hansgrohe), zatímco Leopold König musel kvůli problémům s kolenem svou účast odpískat.

Wadecki přiznává, že vybrat finální devítku z týmu CCC nebylo snadné, protože by si Giro zasloužilo více závodníků. „Když jsme na Giru startovali v roce 2015, udělali jsme nějaké chyby a teď jsme se z nich snažili poučit. Proto jsme strávili více času na tréninkových kempech, neměli jsme tolik závodů a snažili jsme se ladit formu závodníků, kteří přicházeli v úvahu pro Giro, hlavně na květen. Několik lidí absolvovalo soustředění v Sierra Nevadě a na výsledcích v závodě Kolem Chorvatska jsme mohli vidět, že jim to prospělo. Kluci vypadají hodně silně,“ dodal Wadecki.

Astana jede v osmi. Chce uctít Scarponiho

Nominaci na Giro dnes oznámila i Astana. Jejím lídrem měl být Ital Michele Scarponi, který minulou sobotu tragicky zahynul. Kazašský tým se rozhodl, že na uctění jeho památky pojede Giro jen v osmi lidech.

jastan

„To, co se stalo Michelemu, je obrovská tragédie. Tým je z toho zdrcen a je to pro všechny veliká ztráta. Měl být naším lídrem pro Giro a z toho důvodu jsme se rozhodli, že ho nebudeme nikým nahrazovat a jeho číslo necháme volné. Každým dnem na Giru bude Michele s námi a my budeme bojovat i za něj, abychom co nejlépe uctili jeho památku. A budeme se u toho usmívat, protože tohle on nás všechny učil,“ řekl manažer Astany Alexander Vinokurov.

Na Giru budou startovat Pello Bilbao, Zhandos Bizhigitov, Dario Cataldo, Jesper Hansen, Tanel Kangert, Luis Leon Sanchez, Paolo Tiralongo a Andrej Zeits. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.