SuperCycling.cz

Greipel vyhrál na rozlučku potřetí. Giro opouští

19. 5. 2016, 20:19

Německý rychlík André Greipel ze stáje Lotto Soudal už potřetí na letošním Giru zvedal ruce nad hlavu, když ve spurtu ovládl 12. rovinatou etapu s cílem ve známém letovisku Bibione. Po ní majitel červeného dresu lídra bodovací soutěže oznámil, že z Gira před nájezdem do hor odstupuje.

ten-andrej-zas

„Mám k Giru obrovský respekt, ale moje sezóna je plná dalších cílů až do října. Jsem jen člověk, ne stroj. Potřebuju si trochu odpočinout a zotavit se po těchto náročných dvanácti dnech, protože jsem měl letos hodně zranění, “ uvedl 33letý sprinter. „Samozřejmě mě mrzí, že odcházím, když držím červený dres, ale nedá se nic dělat. Měl jsem to takhle naplánované, ještě než Giro začalo,“ dodal Greipel.

Etapu si s týmem Lotto Soudal opět zrežíroval k obrazu svému a v závěru nedal nikomu šanci. Druhý skončil Caleb Ewan z Oriky, třetí Giacomo Nizzolo z Treku. „Budu se opakovat, ale kluci z týmu byli znovu skvělé. Měli jsme plán, že Jurgen Roelandts pojede přede mnou do poslední zatáčky a já z jeho háku zrychlím. Ten sprint nám vyšel dokonale,“ přiznal Greipel.

20 vítězství na Grand Tours

Počet etapových vítězství na Grand Tours dnes zaokrouhlil na dvaceti: na Giru dnes slavil celkově šestý triumf, na Tour vyhrál deset etap a na Vueltě čtyři. „Novináři pořád mluví o Cavendishovi s Kittelem a já u nich mám možná roli černého koně. A myslím, že dvacet vítězství na Grand Tours není na černého koně špatné,“ usmíval se Greipel.

V celkovém pořadí se nic neměnilo. Růžový dres bez potíží udržel Bob Jungels, ale už v pátek se bude muset činit, aby v etapě se čtyřmi kopci vedení udržel. Poslední stoupání je 20 km před cílem.

„Bude to těžký den. Opravdu nevím, jak na tom v těžkých kopcích budu ve srovnání s nejlepšími, ale moje forma je skvělá. Zítra to bude první skutečný test v horách a uvidíme, co se stane,“ uvedl lídr Gira ze stáje Etixx-Quick Step.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.