SuperCycling.cz

Greipel má 22 vyhraných etap na Grand Tours

7. 5. 2017, 12:37

Němec André Greipel už má na kontě 22 etapových vítězství na Grand Tours. To zatím poslední vybojoval ve spurtu 2. etapy Gira a oblékl po ní růžový dres lídra. Poprvé v kariéře.

gorilaslaviiii

Na dvanácti posledních Grand Tours, na nichž startoval, slavil pokaždé alespoň jedno etapové vítězství.

„Je to pro mě velká čest, moc si toho vážím. Pro sprintera je na Grand Tours jen několik možností, kdy má šanci obléknout dres lídra, a tohle byla jedna z nich. Cítím tady euforickou atmosféru a kvůli stému ročníku Gira je to ještě emotivnější. Lidé tady cyklistiku totálně milují a je nádherné před nimi obléknout růžový dres,“ řekl Greipel, který na stém ročníku Gira startuje s číslem 100...

Z 22 vítězství na Grand Tours vyhrál cyklista přezdívaný Gorilla 7 etap na Giru, 11 na Tour a 4 na Vueltě. „Důležité bylo mít v závěru co nejlepší pozici, což se mi díky pomoci kolegů podařilo,“ uvedl sprinter týmu Lotto Soudal.

gorilazruzo

„Jsem rád, že jsem tu jejich práci dokončil. Pro tým i pro mě je to fantastické. Letošní sezóna byla dosud trochu složitá. Jako belgický tým jsme se měli ukázat na klasikách, což se nepovedlo. Doufám, že od tohoto vítězství se odrazíme a ukážeme velké věci,“ dodal Greipel.

Z tria českých jezdců byl ve 2. etapě nejlepší Jan Hirt ze stáje CCC Sprandi, který dojel šedesátý. Jeho stájový kolega Michal Schlegel obsadil 96. příčku rovněž v čase vítěze. Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) dojel až čtvrtý od konce se ztrátou téměř třinácti minut.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.