SuperCycling.cz

Giro v Itálii: prší, prší... Orica nejela, vyhrál Bouhanni

13. 5. 2014, 19:24

Cyklisté se z Irska těšili do prosluněné Itálie, ale v Bari je přivítal déšť. Nakonec ze 4. etapy Gira byla trochu fraška, protože se kvůli kluzkým cestám závodilo až v posledním městském okruhu dlouhém 8 km. Výsledek? I tak spousta pádů a vítězství Nacera Bouhanniho.

Nacer Bouhanni to na mokru zvládl.

Nacer Bouhanni to na mokru zvládl.

Během přejezdu do Bari diskutovali za deště nejzkušenější závodníci pelotonu typu Petacchiho, Eisela či Paoliniho s rozhodčími, zda nebude lepší celou etapu neutralizovat. Nakonec bylo rozhodnuto, že se pojede naplno jen poslední z osmi městských okruhů, závodníci dostanou časy z průjezdu předposledním kolem a nebudou se udělat bonifikace za etapu.

Taková Orica s majitelem růžového dresu Michaelem Matthewsem se však vezla v balíku a do závěrečných bojů o vavřín se nezapojila. „Pády v posledním kole ukázaly, že naše rozhodnutí bylo správné,“ napsal tým na svém twitterovém účtu. „Díky za pochopení ze strany organizátorů. Když pořádně nemůžeme sedět na kole, nemůžeme ani závodit,“ uvedl jeden z favoritů Cadel Evans (BMC). „Bylo to jak ne ledě,“ přiznal Luke Durdbridge z Orica GreenEDGE, který se snažil peloton zpomalovat.

quintana mokrej v cili

Nairo Quintana dojíždí zmoklý do cíle.

Na posledních třech kilometrech to lehlo na mokru několikrát, třeba takový Nizozemec Jetse Bol z Belkinu musel po pádu na vyšetření do nemocnice s naraženými zády. „Proč musí všichni sprinteři riskovat a závodníci na celkové pořadí ne. To je prostě na ho.no,“ rozčiloval se spurtér týmu Sky Ben Swift.

Pád na kilometru rozdělil čelní skupinu, když na zemi skončili čtyři závodníci stáje Cannondale. Vpředu najednou zůstali v převaze borci z Giant-Shimano. Mohli navázat na dvě etapová vítězství odstoupivšího Kittela, ale konec pokazili. Mezgecovi podjelo v poslední zatáčce kolo a z první pozice spurtující Veelers neměl na konci dost sil. Skočili ho vítěz etapy Bouhanni a ještě Ital Nizzolo.

Bylo to velké riziko, jako na kluzišti. Měl jsem strach z pádu, ale touha po vítězství byla silnější. Nacer Bouhanni, vítěz etapy

Pro Bouhanniho jde o první vítězství na Grand Tour a určitě si ho zasloužil, protože po defektu v závěru ztratil, ale přesto se po famózní stíhačce dokázal dotáhnout zpátky na špici. A ještě měl dost sil na spurt. „Jsem strašně šťastný. Píchnul jsem dvě kola před cílem a myslel jsem si, že nemám moc šancí se dostat zpátky. Ale když se to povedlo, šel jsem do toho po hlavě. Bylo to velké riziko, jako na kluzišti. Měl jsem strach z pádu, ale touha po vítězství byla silnější,“ prozradil Bouhanni.

4. etapa (Giovinazzo-Bari, 112 km):

1. Nacer Bouhanni (Fr./FDJ.fr) 2:22:06       

2. Giacomo Nizzolo (It./Trek)                       

3. Tom Veelers (Niz./Giant-Shimano)                       

4. Roberto Ferrari (It./Lampre-Merida)                     

5. Elia Viviani (It./Cannondale)                    

6. Matteo Montaguti (It./AG2R) vš. stejný čas

 

Průběžné pořadí:

1. Michael Matthews (Austr./Orica GreenEDGE) 12:28:43           

2. Alessandro Petacchi (It./Omega Pharma-Quick Step +8 

3. Daniel Oss (It./BMC) +10

4. Ivan Santaromita (It./Orica GreenEDGE)           

5. Pieter Weening (Niz./Orica GreenEDGE)                        

6. Luke Durbridge (Austr./Orica GreenEDGE) vš. +14 

Kompletní výsledky etapy ZDE. Kompletní celkové pořadí ZDE

 

Podívejte se na závěr 4. etapy

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.